به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

با مجمع نمایندگان استان3


یه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، پی‌یر لوک وژل رئیس شورای عالی سردفتران فرانسه و هیات همراه امروز (چهارشنبه، 30 تیرماه) با الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

ملکشاهی در ابتدای این دیدار با اشاره به تاریخچه مناسبات ایران با فرانسه از توسعه و گسترش روابط فیمابین در تمامی زمینه‌ها به ویژه در زمینه حقوقی وقضایی استقبال کرد و گفت: تقویت روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورها و سازمان‌های جهانی به عنوان کشوری مهم و تاثیرگذار یک راهبرد اصولی جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین ضمن اعلام انزجار و محکومیت اقدامات تروریستی در نقاط مختلف جهان از جمله حوادث تروریستی اخیر در فرانسه گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس مبانی دینی و شرعی معتقد است تروریسم در هر کجای دنیا و تحت هر عنوانی غیر انسانی است که باید با همکاری جمعی با آن مبارزه  کرد.

ملکشاهی در ادامه با تشریح وظایف و اختیارات کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس شورای اسلامی، کمیسیون‌های تخصصی و به ویژه کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی آمادگی هرگونه همکاری برای کمک به توسعه مناسبات دوستانه در تمامی زمینه‌ها به ویژه در حوزه های تخصصی حقوقی و قضایی مربوط به این اتحادیه را دارد.

وی در همین زمینه یادآور شد: در سال های اخیر نوآوری‌های زیادی در زمینه سردفتری در کشورمان صورت گرفته است که امیدواریم با همکاری‌های بیشتر با اتحادیه جهانی سردفتران بیش از پیش تقویت گردد.

آقای پی‌یر لوک وژل رئیس شورای عالی سردفتران فرانسه نیز در این دیدار ضمن تقدیر از مواضع کشورمان در محکومیت اقدامات تروریستی گفت: سیستم‌های حقوقی و سردفتری دو کشور شباهت‌ها و نزدیکی‌های بسیاری با یکدیگر دارند که ارتقای همکاری‌ها را تسهیل و زمینه لازم برای تبادل تجارب و اطلاعات فیمابین و کمک به الحاق کانون سردفتران ایران به اتحادیه جهانی سردفتران را فراهم می‌آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حضور ما در ایران و امضای تفاهمنامه همکاری فیمابین حاکی از اراده ما برای حمایت از پیوستن ایران به اتحادیه جهانی سردفتران است./

پایان پیام


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی