به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

با مجمع نمایندگان استان2

 

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی به نقل ازخبرگزاری خبرانلاین لرستان ،سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس در گفتگو با خبرنگار بیان روز با اشاره به اینکه پلدختر ظرفیت ایجاد بندر خشک را دارد اظهار داشت:با توجه به وجود ظرفیت های عظیم مواد معدنی وتنوع محصولات کشاورزی در شهرستان پلدختر،ظرفیت ایجاد بندر خشک در این شهرستان وجود دارد.

وی بیان کرد:با احداث بندر خشک پای تجار وبازرگانان به منطقه باز می شود و راه برای افزایش صادرات محصولات در پلدختر واستان افزایش پیدا می کند.

وی تصریح کرد:امروز از شهرستان پلدختر مواد معدنی از قبیل گچ وآهک به کشورهای حوزه خلیج فارس صادرات می شود.

وی عنوان کرد: با توجه به نیاز پلدختر به مواد اولیه برای کارخانه‌های تولیدی، ایجاد بندر خشک تحولی در توسعه اقتصادی شهرستان است.

نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یادآور شد: ایجاد بندر خشک مطالبه ای که صنعتگران و تجار استان برای استفاده بهتر از ظرفیت های صادرات آن را بارها مطرح می کنند.

کاظمی عنوان کرد:از طریق بخش خصوصی و سرمایه گذارانی در زمینه دامی،از شهرستان صادرات دام سبک به عراق و کویت انجام می گیرد.

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس تصریح کرد:با راه اندازی بندر خشک زمینه صادرات محصولات کشاورزی از قبیل صیفی جات و محصولات باغی از شهرستان فراهم می شود.

وی خاطر نشان کرد:تردد کامیون های مستهلک که روزانه باعث تصادف در محورهای مواصلاتی شهرستان وآلودگی محیط زیست شدند ،با ایجاد بندر خشک این معضل حل می شود .

وی ادامه داد:لازمه اجرای این طرح هم تسریع در احداث راه آهن خرم آباد به پلدختر است که باعث افزایش خطوط ریلی استان و تسریع در حمل ونقل کالا ومسافرین می شود.

وی تاکید کرد:ایجاد بندر خشک در شهرستان پلدختر برای ارتباط اقتصادی شمال به جنوب کشور سبب ایجاد سرعت در ترانزیت با کمترین هزینه مالی و مشکلات زیست محیطی می شود.

کاظمی با اشاره به مهمترین اهداف راه اندازی بندر خشک در پلدختر ادامه داد:تسریع توسعه اقتصادی و یک پارچه سازی لجستیکی مناطق داخلی کشور،کاهش تقاضا برای استفاده از اراضی حاشیه ساحل،بهبود فرایند توسعه پایدار ،کاهش آثار زیست محیطی،اشتغالزایی، افزایش سرمایه‌گذاری مستقیم کشورهای خارجی از اهداف ایجاد بندر خشک در شهرستان پلدختر است.

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:هم جواری پلدختر با استان های ایلام،خوزستان و کرمانشاه موجب می شود در آینده بندرخشک پلدختر از سایر بنادر آزاد کشور اهمیت بیشتری پیدا کند.

وی یادآورشد:به عنوان وکیل مردم حوزه انتخابیه پلدختر ومعمولان پیگیر این موضوع هستیم امیدواریم که به مرحله اجرایی برسد.

بیان لر/


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی