به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

با مجمع نمایندگان استان1

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، بعدازظهر امروز دوشنبه 28 تیرماه  رئیس کمیسیون دفاع و امور خارجی مجلس مشاوران ژاپن با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی روابط میان ایران و ژاپن گفت: علی رغم فاصله جغرافیایی مشترکات فراوانی میان دو کشور وجود دارد که بستر مناسبی برای توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقصادی و فرهنگی به ویژه مراودات پارلمانی فیمابین را فراهم کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه رشد افسارگسیخته تروریسم را تهدیدی برای تمام کشورهای جهان دانست و افزود: بایستی با همکاری های امنیتی و اطلاعاتی کشورها با یکدیگر به ویژه میان ایران و ژاپن و محدود کردن امکانات مالی و تسلیحاتی گروه های تروریستی به عمر این گروه ها پایان داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران در سوریه خاطرنشان کرد: تحلیل و اطلاعات نادرست برخی کشورهای منطقه به آمریکا و همپیمانان اروپایی شان و آموزش و اعزام تروریست ها در این کشورها سبب افزایش ناامنی در منطقه و سوریه گردیده است.

بروجردی تصریح کرد: تنها راه حل سوریه برگزاری مذاکرات سوری و اجازه تصمیم گیری ملت سوریه برای سرنوشت خود می باشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان چشم انداز همکاری ها را خوب توصیف کرد و افزود: در دوران پسابرجام فرصت های فراوانی در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی برای ایران و ژاپن فراهم گردیده است که باید با سرمایه گذاری های مشترک از آنها برای تامین منابع دو ملت بهره گرفت.

در ادامه این دیدار ماساهیسا ساتو رئیس کمیسیون دفاع و امور خارجی مجلس مشاوران ژاپن با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری باثبات در منطقه ای پرآشوب خواند و گفت: دولت و مجلس ژاپن برای توسعه و گسترش مراودات در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و پارلمانی با ایران اهمیت ویژه ای قائل هستند.

رئیس کمیسیون دفاع و امور خارجی مجلس مشاوران ژاپن با ابراز تاسف از بحران موجود در منطقه به ویژه در سوریه افزود: گسترش ناامنی و بی ثباتی در منطقه باعث عدم امکان سرمایه گذاری و آوارگی صدها هزار نفر از مردم سوریه شده است.

وی افزود: ژاپن در طول مدت بحران سوریه کمک های انسان دوستانه  فراوانی برای مردم سوریه ارسال کرده است.

ماساهیسا ساتو رئیس کمیسیون دفاع و امور خارجی مجلس مشاوران ژاپن در پایان بر تبادل تجربیات و همکاری های امنیتی میان ژاپن و ایران در امر مبارزه با تروریسم و بر لزوم رشد و توسعه همکاری های دوجانبه و بین المللی فیمابین تاکید کرد./


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی