به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

افتتاح پتروشیمی لرستان باحضور دکتر محمد بیرانوندی و دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور

 

مراسم افتتاح پتروشیمی لرستان باحضور دکتر محمد بیرانوندی نماینده منتخب خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی، جهانگیری معاون اول رییس جمهور ،دکتر زنگنه وزیر نفت، نماینده محترم ولی فقیه دراستان  و امام جمعه مردم خرم آباد آیت الله میرعمادی، مهندس بازوند استاندار استان لرستان امروز برگزار شد.  

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه استان لرستان از هر نظر دارای شایستگی ها و استعدادهای مختلف برای توسعه و پیشرفت است گفت: امیدوارم افتتاح مجتمع پتروشیمی لرستان آغازی برای صنعتی شدن این استان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت،  دکتر اسحاق جهانگیری در جریان سفر به استان لرستان در آیین افتتاح مجتمع پتروشیمی لرستان با اشاره به بازدید و گفتگوی خود با مهندسین و کارکنان این مجتمع اظهار داشت: در صحبت با این افراد بارقه های امید در دلم زنده شد که استان لرستان می تواند با اتکا به این جوانان گام های صنعتی شدن را بردارد.

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: کسانی که در صنایع بزرگ مشغول به کار می شوند در واقع سرمایه های این کشور و افرادی با تجربه هستند که کم کم می توانند به افرادی مولد و اشتغال زا و کارآفرین تبدیل شوند و زمینه ترویج فرهنگ صنعتی شدن را فراهم آورند.

وی افزود: امیدوارم پتروشیمی استان لرستان با وجود جوانان تحصیلکرده و مهندس بتواند بسترهای لازم را برای توسعه صنعت در این استان فراهم کند و راه را برای ایجاد واحدهای صنعتی کوچک تر هموار نماید.

دکتر جهانگیری با بیان اینکه دولت چند کار مهم و جدی را در دست اقدام دارد اظهار داشت: اگرچه دولت در مقطع فعلی به دنبال تقویت واحدهای کوچک و متوسط است اما ایجاد واحدهای بزرگ هیچگاه از دستور کار دولت خارج نخواهد شد.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: در مقطع فعلی تمرکز دولت بر تقویت و راه اندازی واحدهای کوچک و متوسط است زیرا این واحدها قادر هستند اشتغالزایی خوبی با سرمایه های اندک انجام دهند اما باید در نظر داشته باشیم که حیات واحدهای کوچک وابسته به واحدها و صنایع بزرگ است.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع درباره صنعت قطعه سازی نیز صادق است به گونه ای که حیات واحدهای قطعه ساز به کارخانه های خودرو سازی وابسته است و برخی افراد که شرکت های خودرو ساز را تضعیف می کنند به این نکته توجه ندارند که شاید با توقف فعالیت شرکت های خودرو ساز، خودروهای خارجی به کشور وارد شود، حجم زیادی از اشتغال این کارخانه ها از بین می رود.

دکتر جهانگیری با تاکید براینکه واحدهای صنعتی بزرگ همانند صنایع پتروشیمی می توانند کارخانه های کوچک را فعال کنند تصریح کرد: سرمایه گذاری در کارهای بزرگ هیچگاه از دستور کار دولت حذف نخواهد شد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به فضای پسابرجام و امکان استفاده از منابع مالی خارجی خاطرنشان کرد: اولویت دولت برای استفاده از این منابع خارجی، طرح هایی هستند که می توانند از طریق صادرات محصولات خود منابع خارجی را بازپرداخت کنند و باری را بر دوش دولت تحمیل نکنند که در این میان صنایع پتروشیمی قطعاً جزو واحدهایی هستند که به راحتی می توانند تسهیلات خود را بازپرداخت کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه بخش خصوصی خوبی در صنایع بزرگ شکل گرفته است، گفت: دولت از بخش خصوصی واقعی که به دنبال رانت و سوء استفاده نیست و می خواهد براساس فعالیت خود به سود دست پیدا کند، با همه توان حمایت خواهد کرد.

دکتر جهانگیری اظهار داشت: جهت گیری دولت این است که بخش خصوصی باید موتور محرک و میدان دار اقتصاد کشور باشد و نباید فضای منفی علیه بخش خصوصی شکل بگیرد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در روز کارگر خاطرنشان کرد: باید از بخش خصوصی که می تواند سرمایه خود را در بانک بگذارد و سود بیشتری دریافت کند تشکر کنیم چرا که سرمایه اش را در راه اشتغالزایی و اقتصاد کشور قرار داده است.

وی با یادآوری اینکه همه کارهای پیچیده مهندسی مجتمع پتروشیمی لرستان توسط شرکت های ایرانی انجام شده است، گفت: این موضوع باعث غرور و افتخار است اما متاسفانه عده ای تلاش می کنند که کشور را کوچک جلوه دهند که این ظلم بزرگی در حق ملت ایران است.

دکتر جهانگیری افزود: تا چند وقت پیش ابتدایی ترین نیازهای کشور از خارج تامین می شد اما امروز بسیاری از نیازها و کارهای پیچیده مهندسی با استفاده از توان داخلی انجام می شود و این در حالی است که این توانمندی در شرایط تحریم حاصل شده است.

در این مراسم وزیر نفت نیز با بیان اینکه امسال سالی تعیین کننده برای صنعت پتروشیمی ایران است گفت: امیدوارم در فضای پسابرجام و امکان استفاده از فاینانس، توسعه صنعت پتروشیمی سرعت بیشتری پیدا کند.

مهندس زنگنه افزود: صنعت پتروشیمی از بارزترین مصادیق اقتصاد مقاومتی است زیرا هم از خام فروشی جلوگیری می کند، هم اشتغالزایی خوبی دارد و هم به رویکردهای درونزایی و برونگرایی اقتصاد مقاومتی جامه عمل می پوشاند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی دولت

 

نظرات کاربران

 1. Avatar

  حضور دکتر بیرانوندی در پتروشیمی لرستان قبل شروع رسمی کارش را به فال نیک میگیریم.سپاس

 1. Avatar
  1395/02/14

  زنده باد دکتر محمد بیرانوندی شیرمرد همیشه در صحنه حضورت در عرصه توسعه استان مبارک باد.

 1. Avatar

  باتوجه به ارتباط حزبی دکتربیرانوند بااعضای هیئت وزیران و ریاست جمهور قطعأ شاهد شکوفائی ورونق اقتصاد استان. درآینده ای نزدیک خواهیم بود

 1. Avatar
  1395/03/01

  سلامی گرامی به آقای دکتر بیرانوندی : و عظیم سپهوند آخه این چه تحلیل می باشد که شما بیان داشتید: باتوجه به ارتباط حزبی دکتربیرانوند بااعضای هیئت وزیران و ریاست جمهور قطعأ شاهد شکوفائی ورونق اقتصاد استان. درآینده ای نزدیک خواهیم بود، خود روحانی زیراشتباهات دولت تدبیر و امید دارای زایمان قبل از موعد می کند تا برسد به این بیچاره الف بچه غیر سیاسی ؟

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی