به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

دکتر بیرانوندی نماینده خرم‌آباد وچگنی در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»: مشارکت عمومی در انتخابات مجلس با افزایش تایید صلاحیت‌ها بیشتر خواهد شد/ فکری برای بهبود وضعیت نشود، مشارکت مردم در کلانشهرها کمتر از دور قبل خواهد بود

 

بیرانوندی، نماینده خرم‌آباد، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

مشارکت عمومی در انتخابات مجلس با افزایش تایید صلاحیت‌ها بیشتر خواهد شد/ فکری برای بهبود وضعیت نشود، مشارکت مردم در کلانشهرها کمتر از دور قبل خواهد بود.

اگر شورای نگهبان فیلتر تایید صلاحیت‌ها را بازتر کند و تعداد بیشتری از نامزدهای انتخاباتی که مورد نظرشان است بتوانند در انتخابات شرکت کنند، مشارکت عمومی در انتخابات بیشتر خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتدمحمد بیرانوندی، عضو فراکسیون امید مجلس، در پیش‌بینی حضور مردم در انتخابات آینده گفت: با توجه به مشکلات موجود اگر فکری نشود، در کلانشهرها مشارکت کاهش می‌یابد، ولی اگر فیلتر شورای نگهبان برای تایید صلاحیت‌ها بازتر شود و نامزدهای بیشتری بتوانند طبق سلیقه مردم حضور پیدا کنند، میزان مشارکت بالا می‌رود.

بیرانوندی عضو فراکسیون امید مجلس، در تشریح انتخابات در کشور گفت: پیش‌فرضی وجود داد که یک دوره اصلاح‌طلبان قدرت را در دست دارند و دوره بعد نوبت اصولگرایان است و عملکرد دولت‌های دوم را مبنای حضور گروه بعدی قرار می‌دهند. ولی به نظرم در شرایطی که یأس و ناامیدی در جامعه وجود دارد این معادله باید به هم بخورد.

رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نارضایتی عمومی‌ جامعه توضیح داد: این ناامیدی اجتماعی به مسائل مختلف برمی‌گردد و ممکن است بخشی از آن مربوط به روابط بین‌المللی باشد و بخشی دیگر از وضعیت اقتصادی و مسائل فرهنگی و امور مختلف ناشی شود.

بیرانوندی ادامه داد: توقع داریم در آینده نزدیک اقدامات گروه‌های مرجع تغییری در ادامه این روند رقم بزند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در ارزیابی حضور مردم در انتخابات آتی مجلس گفت: جامعه ما در نگاه کلی 2 طیف دارد، یک طیف در شهرهای کوچک‌تر هستند که پارامترها و مؤلفه‌هایی از جنس سیاسی و وابسته به گروه‌ها و احزاب ندارند و گروه‌های دیگری در کلانشهرها هستند که نگاه غالب‌شان مثل تهران سیاسی است. بنابراین هر کدام برای آوردن مردم به صحنه انتخابات باید از شگردهای خاص خودشان استفاده کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ اینکه با توجه به مشکلات اقتصادی و نارضایتی مردم از وضعیت موجود، پیش‌بینی شما از حضور مردم در انتخابات چیست، گفت: به نظر من با توجه به مشکلات موجود اگر فکری برای این وضعیت نشود، در کلانشهرها مشارکت کمتر از دور قبل خواهد بود، ولی در شهرهای کوچک اگر تعداد نامزدهایی که اجازه حضور پیدا می‌کنند زیاد باشد، احتمالاً مشارکت مردم بیشتر خواهد شد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم خرم‌آباد وچگنی  در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر شورای نگهبان فیلتر تایید صلاحیت‌ها را بازتر کند و تعداد بیشتری از نامزدهای انتخاباتی که مورد نظرشان است بتوانند در انتخابات شرکت کنند، مشارکت عمومی در انتخابات بیشتر خواهد شد.

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی