به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

محمد بیرانوندی در برنامه تلویزیونی پرسشگر خواستار شد؛ تعیین تکلیف نیروهای پیش دبستانی و نهضتی

 

محمد بیرانوندی در برنامه تلویزیونی پرسشگر خواستار شد؛

تعیین تکلیف نیروهای پیش دبستانی و نهضتینماینده مردم خرم آباد وچگنی درمجلس شورای اسلامی خواستار تعیین تکلیف نیروهای پیش دبستانی و نهضتی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی ،رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع چالش های فعالیت ‏های فرهنگی در وزارت آموزش و پرورش روی آنتن شبکه آموزش سیما رفت،  در ابتدا خواستار تعیین تکلیف نیروهای پیش دبستانی و نهضتی شد و درباره وضعیت فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: لازم است به این سوال ها پاسخ داده شود که ابزار اندازه گیری ما برای میزان رشد حوزه پرورشی چیست و چه تعداد نیرو برای آن نیاز داریم؟ آیا پرورشی از آموزش جداست؟ و ارگان های دیگر تا چه اندازه در حوزه فرهنگی نقش دارند؟

وی افزود: ۱۰ درصد کل بودجه کشور به آموزش و پرورش تعلق دارد در حالی که در کشورهای پیشروی دنیا حدود ۲۰ درصد است.

بیرانوندی با بیان اینکه واقعیت این است که اظهارات آقای صباغیان را درباره ضعف و کم کاری مجلس را قبول ندارم و معمولا در کمیسیون تلفیق مصوبات خوبی گرفته ایم گفت: ما نهایتا بودجه ای که در قالب لایحه از دولت می آید را تا حدود دو درصد می توانیم تغییر دهیم. باید دید آموزش و پرورش در تقسیم بندی بودجه رتبه چندم را دارد؟

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: قبول داریم که حقوق و درآمد همکاران فرهنگی کفاف زندگی را نمی دهد و معلمی که دغدغه داشته باشد نمی تواند دانش آموز خوبی تراز انقلاب و جامعه تحویل دهد.

وی افزود: ما همراهی و همسویی نمایندگان مجلس را با وزارت آموزش و پرورش به کرات دیده ایم. به عنوان مثال در تصویب بودجه رتبه بندی معلمان تلاش شد اما هنوز ابزار اجرای کار فراهم نیست.

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی