به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس پاسخ دادند؛ نص صریح قانون درباره تکمیل ظرفیت کنکور چه می گوید

 

نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس پاسخ دادند؛

نص صریح قانون درباره تکمیل ظرفیت کنکور چه می‌گوید؟


بیرانوندی: تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی قانونی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی، عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طی سال‌های متمادی روند پذیرش دانشجویان چندین بار تغییر داده کرده است و سنجش پذیرش به فراخور نیاز به دانشگاه‌های دولتی و آزاد واگذار شده است.

بیرانوندی ادامه داد: هفته پیش این بحث در کمیسیون مطرح شد؛ با توجه به این که پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی در واحدها صورت می‌گیرد، هر کسی ممکن است چند انتخاب داشته باشد. به طور مثال یک داوطلب، رشته پزشکی دانشگاه دولتی را انتخاب کرده و برای این که فرصت ورود به دانشگاه را از دست ندهد دانشگاه آزاد را نیز انتخاب کرده است. از آن جایی که در زمان اعلام نتایج، هر داوطلب تنها می‌تواند یک دانشگاه را انتخاب کند یک ظرفیت خالی می‌ماند. با این اوصاف دانشجویان دیگر در مرحله تکمیل ظرفیت می توانند اقدام به ثبت نام در ظرفیت‌های خالی کنند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی درمجلس دهم  تاکید کرد: این تکمیل ظرفیت هم برای دانشگاه آزاد اسلامی و هم دانشگاه های دولتی و فرهنگیان وجود دارد. به طور مثال سال گذشته حدود 3 هزار تکمیل ظرفیت در دانشگاه فرهنگیان داشتیم.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به این که برخی ازظرفیت ها و صندلی های دانشگاه آزاد اسلامی خالی مانده است، می‌توان تکمیل ظرفیت انجام داد؛ چرا که برخی از داوطلبان پشت کنکور مانده اند و کسانی که حدنصاب لازم را داشته باشند می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند./پایان پیام

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی