به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

دکتر بیرانوندی: صد در صد موافق حذف یارانه دهک‌های بالا هستم / ثروتمندان، داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند

 

واکاوی قصه یارانه‌ها در مجلس 

دکتر بیرانوندی: صد در صد موافق حذف یارانه دهک‌های بالا هستم / ثروتمندان، داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند

نماینده مردم خرم آباد و چگنی با تاکید براینکه بنده پیشتر به صورت داوطلبانه قطع یارانه ام را خواستار شدم، گفت: توصیه ام به دهک های بالا این است که به صورت داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند تا جامعه قدری ساماندهی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی،رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص حذف یارانه دهک های بالا، اظهار داشت: بنده صد در صد موافق حذف یارانه دهک های بالا بوده و هستم و حتی معتقدم اگر بضاعت مالی دهک های بالا اجازه می دهد به محرومین جامعه کنند تا این قشر از حداقل های زندگی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: چراکه یارانه 45 هزار تومانی در مجموع اثر نزدیک به صفر بر زندگی دهک های بالا دارد اما همین مبلغ می تواند در زندگی پایین دستان تحول ایجاد کند.

بیرانوندی با تاکید براینکه بنده پیشتر به صورت داوطلبانه قطع یارانه ام را خواستار شدم، گفت: توصیه ام به دهک های بالا نیز این است که به صورت داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند تا جامعه قدری ساماندهی شود.

عضو فراکسیون مطبوعات و خبرگزاری های خانه ملت با بیان اینکه حذف یارانه دهک های بالا و کمک ثروتمندان به قشر نیازمند جامعه موجب خواهد شد که فاصله طبقاتی میان دهک ها کمتر شود، یادآور شد: معتقدم بهتر است هریک از ما از جیبمان هم که شده به نیازمندان کمک کنیم تا در جامعه توازن ایجاد شود. به نظر می رسد اگر این هدف به خوبی مدیریت شود دیگر آنقدر فاصله طبقاتی در کشور وجود نخواهد داشت که فقرا نیازی به گرو گذاشتن کارت ملی برای دریافت نان داشته باشند.

وی تصریح کرد: ممکن است یارانه حق همه باشد اما بنده توصیه می کنم دهک های بالا به صورت داوطلبانه از این حق صرف نظر کنند و به دهک های پایین کمک کنند.

نماینده مردم خرم آباد وچگنی در خصوص نحوه هزینه کرد این مبلغ تاکید کرد: به نظرم پول حاصل از قطع یارانه دهک های بالا خود را در چالش های اصلی جامعه نشان دهد. گاهی اوقات این چالش بخش سلامت است و گاهی اوقات هم حمایت از بخش آسیب پذیر جامعه برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: میزان یارانه بسیار کم و آنقدر ناچیز است که دیگر نمی توان اسم آن را یارانه گذاشت، اما از آنجایی که قرار است یارانه بین 40 میلیون نفر توزیع شود، همین مقدار ناچیز بخش قابل توجهی از ردیف بودجه را به خود اختصاص داده است  و باتوجه به اینکه بودجه دولت وضعیت خوبی ندارد، نمی تواند پاسخ گوی مبلغی بیش از این باشد

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی