به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

دکتر بیرانوندی در صحن علنی مطرح کرد؛ اموال تملیکی در اختیار دولت به سیل زدگان داده شود

دکتر بیرانوندی در صحن علنی مطرح کرد؛

اموال تملیکی در اختیار دولت به سیل زدگان داده شود

نماینده مردم خرم آباد و چگنی  در مجلس گفت: باید اموال تملیکی که در اختیار دولت است در این شرایط اضطراری در اختیار سیل زدگان قرار داده شود ضمن اینکه معافیت مالی اشخاص حقیقی که کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های مرتبط با امدادرسانی به سیل زدگان واریز می‌کنند، ضروری است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی، عضوفراکسیون مطبوعات و خبرگزاری های خانه ملت  نشست علنی امروز(یکشنبه 18 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش از سوی نمایندگان استان‌های سیل زده در رابطه با وضعیت شهرهای سیل‌زده استان لرستان، گفت: سیلی که در کتاب‌ها خوانده و در فیلم‌ها دیده‌ایم با سیل خانمان‌برانداز استان لرستان بسیار متفاوت است چرا که بسیاری از مردم از عمق فاجعه و آوارگی مردم این استان که زندگی‌شان با خاک یکسان شده است، خبر ندارند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال گذشته هر دو هفته یک بار نسبت به اینکه سدسازی و تکمیل سدها حق مردم و ضرورتی برای استان گلستان است، تأکید کردم و حتی وزیر نیرو به استیضاح تهدید شد، با این وجود کسی به این مهم توجه نکرد.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: آقای وزیر از آبخیزداری خبری نیست و این یکی از دلایل اصلی سیل در استان لرستان است.

باید اموال تملیکی که در اختیار دولت است در این شرایط اضطراری در اختیار سیل زدگان قرار داده شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی 3 پیشنهاد را مطرح کرد و افزود: طرح دوفوریتی را برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل آماده و انتظار داریم که از محل صندوق توسعه ملی با اذن رهبری تأمین شود، همچنین باید اموال تملیکی که در اختیار دولت است در این شرایط اضطراری در اختیار سیل زدگان قرار داده شود ضمن اینکه معافیت مالی اشخاص حقیقی که کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های مرتبط با امدادرسانی به سیل زدگان واریز می‌کنند، ضروری است.

وزارت علوم و آموزش و پرورش باید کنکور را به تعویق بیندازد

بیرانوندی همچنین از شیوع امراض و بیماری‌ها در مناطق سیل زده هشدار داد و گفت: وزارت علوم و آموزش و پرورش باید کنکور را به تعویق بیندازد چرا که سرنوشت جوانان این مناطق به 
 این مهم وابسته است ضمن آن که چاپ اوراق برای جبران خسارات ناشی از سیل ضروری است./پایان پیام

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی