به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی: اجرای حساب یکپارچه شفافیت و انضباظ مالی را برای مدارس به همراه دارد

 http://mohamadbeiranvand.ir/Files/Image/IMG_20180926_103843_985.jpg

بیرانوندی:

اجرای حساب یکپارچه شفافیت و انضباظ مالی را برای مدارس به همراه دارد

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است اجرای حساب یکپارچه شفافیت و انضباظ مالی را برای مدارس به همراه دارد در این شرایط آموزش و پرورش اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی مدارس به دست می آورد .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمد بیرانوندی،رییس کمیته آموزش وپرورش مجلس دهم  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به مزایای حساب یکپارچه مدارس، گفت: با این اقدام می توان به درستی بر دخل و خرج مدارس نظارت و مقدار درآمد و هزینه کرد منابع و درآمدها را بررسی کرد.

 

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر بسیاری از والدین از دریافت شهریه گله‌مند هستند از سوی دیگر مدیران مدارس نمی‌توانند به دلیل نبود امکانات در مدارس برخی خدمات را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند در حالیکه می‌توان با اجرای حساب یکپارچه دخل و خرج تمامی مدارس را بررسی کرد و از دریافت شهریه جلوگیری نمود؛ با اجرای یکپارچه‌سازی حساب مدارس می‌توان تصمیماتی مناسب با شرایط اتخاذ کرد.

 

از والدین از دریافت شهریه گله‌مند هستند از سوی دیگر مدیران مدارس نمی‌توانند به دلیل نبود امکانات در مدارس برخی خدمات را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند

اجرای حساب یکپارچه مدارس تاثیری در پرداخت کمک‌های مردمی دارد؟

 

وی با اشاره به برخی شائبه‌ها مبنی بر اینکه در صورت اجرای حساب یکپارچگی مدارس از تمایل والدین به پرداخت کمک‌های مردمی کاسته می‌شود، بیان کرد: مردم به دنبال توسعه و بهبود وضعیت آموزشی مدارس هستند که با اجرای حساب یکپاچه شفافیت بیشتری در مدارس ایجاد می‌شود در نتیجه با این شفافیت مردم امکان نظارت بر نحوه هزینه کرد درآمدها و منابع را به دست می‌آورند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است اجرای حساب یکپارچه شفافیت و انضباظ مالی را برای مدارس به همراه دارد در این شرایط آموزش و پرورش اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی مدارس به دست می آورد .

اجرایی شدن حساب یکپارچه مدارس؛ افزایش رغبت و اشتیاق والدین در پرداخت کمک‌های مردمی

 

بیرانوندی اظهار کرد: با اجرایی شدن حساب یکپارچه مدارس رغبت و اشتیاق والدین در پرداخت کمک‌های مردمی افزایش پیدا می‌کند؛ اجرای حساب یکپارچه شفافیت و انضباظ مالی را برای مدارس به همراه دارد در این شرایط آموزش و پرورش اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی مدارس به دست می آورد بنابراین می‌تواند تصمیمات متناسب با شرایط را اتخاذ کند.

 

آگاهی آموزش و پرورش از منابع مالی مدارس توزیع متناسب اعتبارات را به دنبال دارد

 

وی معتقد است در صورتی که وزارت آموزش و پرورش از منابع مالی مدارس اطلاع داشته باشد می‌تواند اعتبارات خود را متناسب با شرایط این مدارس توزیع کند برخی مدرسه‌ها از نظر مالی به قدری در تنگنا هستند که نمی‌توانند امور ابتدایی و اولیه خود را سامان بخشند.

 

راه‌اندازی حساب یکپارچه؛ نظارت دقیق‌تر  بر فعالیت اقتصادی مدارس

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با راه‌اندازی این حساب در مدارس دولتی سیاست نظارت دقیق‌تر و جامع‌تر بر فعالیت اقتصادی مدارس اجرا می‌شود لذا تاکید ویژه‌ای بر اجرای این طرح داریم تا رخداد‌های مالی دقیق‌تر کنترل شوند.

 

 

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی