به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی مطرح کرد:نگاه مثبت کمیسیون آموزش به لایحه اخیر دولت درباره حق تحصیل همگانی

 

بیرانوندی مطرح کرد:نگاه مثبت کمیسیون آموزش به لایحه اخیر دولت درباره حق تحصیل همگانی

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به لایحه اخیر دولت در ارتباط با امکان تحصیل همگانی برای دانشجویان ارزیابی مثبتی از نگاه مجلس و کمیسیون آموزش به این لایحه داشت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی،رییس کمیته آموزش وپرورش کمیسیون آموزش مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به گزارش منتشر شده مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره آزادی‌های درون دانشگاه، گفت: این گزارش تأکید دارد که باید اجازه بروز سلایق و نگاه‌های مختلف در دانشگاه‌ها را بدهیم و هرچه فضای دانشگاه برای بروز نظرات متفاوت باز باشد، شکوفایی در مسیر توسعه آموزش عالی بیشتر خواهد شد.

 

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی درباره لایحه اخیر با عنوان  الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو ، اظهار کرد: این لایحه نیز به مانند قانون اساسی کشور، حق آموزش را جزء حقوق اساسی افراد می‌داند و قطعا به بروز دیدگاه‌های مختلف در دانشگاه کمک خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همواره از حق تحصیل همگانی دفاع کرده است، افزود: با توجه به این نگاه حاکم در کمیسیون آموزش و تحقیقات، به نظر میرسد اعضا نگاه مثبتی به این لایحه داشته باشند.

 

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: در حال حاضر محدودیت‌های غیر موجهی برای ادامه تحصیل دانشجویان به ویژه در مقاطع ارشد و دکتری وضع شده که دلیلی برای ادامه این وضعیت وجود ندارد؛ این لایحه نیز در جهت بهبود شرایط تحصیلی و امکان تحصیل عمومی برای همگان است.

هیچ ضرری از  افزایش آمار تحصیل‌کرده‌های جامعه نخواهیم کرد

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: هرچه میزان افراد تحصیل کرده در جامعه افزایش یابد به شکل‌گیری جامعه ایده آل کمک کرده‌ایم و ضرری مترتب کشور از این بابت نخواهد شد.

 

به گزارش خانه ملت، به موجب اصلاحیه لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو، حق آموزش جزء حقوق اساسی افراد است و هیچکس را نمی‌توان به عذری غیر از عدم صلاحیت علمی مقرر، از آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی محروم نمود. در برخورداری از حق آموزش در مقاطع تحصیلی، افراد دارای سابقه محکومیت قطعی کیفری به جرائم سازمان‌یافته، قاچاق انسان، محاربه و جاسوسی مستثنی هستند.

 

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی