به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی: برخی مدارس هنوز از بخاری نفتی استفاده می‌کنند/ خیرین مدرسه‌ساز ورود کنند

بیرانوندی:

برخی مدارس هنوز از بخاری نفتی استفاده می‌کنند/ خیرین مدرسه‌ساز ورود کنند

 

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس، استفاده از بخاری نفتی در مدارس را خطرساز دانست و از سازمان نوسازی مدارس و خیرین مدرسه‌ساز خواست همت خود را در این خصوص به کار گیرند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمد بیرانوندی،عضوکمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره وضعیت سیستم گرمایشی مدارس در آستانه فصل سرما گفت: اگرچه مجلس مصوبه اعتبار یکهزار میلیارد تومانی به آموزش و پرورش برای بحث تجهیزات و امکانات مدارس داشت اما گاهی مشاهده می‌شود کل ساختمان و بنای مدرسه دارای ایراد و اشکال است و به قدری فرسوده شده که شرایط استفاده از امکانات به‌روز را ندارد.

 

30 درصد مدارس تخریبی هستند

 

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روی مدرسه تخریبی و فرسوده نمی‌توان تجهیزات خاصی سوار کرد، افزود:  در شرایطی که 30 درصد مدارس تخریبی هستند، نمی‌توان آنها را به تجهیزات و امکانات به‌روز مجهز کرد بنابراین بخش‌هایی از مدارس استاندارد نیستند.

 

وی با بیان اینکه اگرچه برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس الزاما نباید تمام مدرسه از نو ساخته شود، تصریح کرد: سیستم‌های گرمایشی استاندارد و به‌روز نیاز به موتورخانه، لوله‌کشی و گازکشی مستقل دارد و در برخی موارد، مادامی که آن امکانات زیرساختی موجود نباشد، نمی‌شود سیستم مناسب و مطلوب راه‌اندازی کرد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: البته سال گذشته مجلس در تدوین بودجه سالانه، مصوبه خوبی برای بهای گاز، آب و برق مدارس داشت که می‌توان آن را کار نادر و شاذی برشمرد و اینکه بر اساس الگوی مصرف، هزینه آن برای مدارس دولتی رایگان شود.

 

اخذ گزارش از سازمان نوسازی و توسعه مدارس

 

وی تاکید کرد: علیرغم این تمهیدات، بخشی از سیستم گرمایشی مدارس به‌روز نیست و با سطح مطلوب فاصله دارد و هنوز در برخی نقاط از بخاری نفتی استفاده می‌شود؛ لذا این قبیل وسایل که استاندارد نیستند، خطرساز به شمار می‌روند.

 

بیرانوندی با بیان اینکه در این حوزه استانداردسازی به شکل مطلوب صورت نگرفته، گفت: توقع داریم سازمان نوسازی و توسعه مدارس و خیرین مدرسه‌ساز همت خود را به کار ببندند تا نواقص موجود را برطرف سازند.

 

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از سازمان نوسازی و توسعه مدارس در این خصوص گزارش خواهد گرفت؛ ضمن آنکه همواره استانداردسازی مدارس در همه جوانب در مورد تاکید این کمیته بوده است.

 

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی