به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

در جلسه امروز صورت گرفت؛ فرصت ۱۰ روزه به دانشگاه آزاد برای ارائه گزارش درباره روند پذیرش دانشجو در رشته پزشکی

 

در جلسه امروز صورت گرفت؛

فرصت ۱۰ روزه به دانشگاه آزاد برای ارائه گزارش درباره روند پذیرش دانشجو در رشته پزشکی

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دانشگاه آزاد ۱۰ روز فرصت دادند تا به صورت مکتوب روند پذیرش دانشجو در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی را به کمیسیون آموزش و تحقیقات گزارش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی ، نشست امروز( شنبه 12 آبان ماه) کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی نهایی مشکلات آزمون دانشگاه آزاد با حضور مسئولان دانشگاه آزاد، معاون آموزشی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان سنجش و معاون مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 بیرانوندی: 4 هزار و 269 نفری که در دانشگاه آزاد ثبت نام کردند از نظر کیفی در سطح مطلوبی نیستند

 براساس این گزارش محمد بیرانوندی با اشاره به علت ایجاد مشکل در پذیرش رشته پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد، یادآور شد: دانشگاه آزاد 4 هزار و 269 نفر را در رشته های پزشکی و پیراپزشکی پذیرفته بود که براساس نمره و تراز، ورود برخی از آنها به این رشته ها به ناحق انجام گرفت.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در پذیرش دانشجو به تراز و نمره نیز توجه شود تا حق متقاضیان تضییع نشود، اضافه کرد: دانشگاه آزاد طی جلسات متمادی اعلام کرد که 2700 ظرفیت خالی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی دارد، بنابراین تنها برای 1500 نفر با مشکل کمبود صندلی در دانشگاه مواجه بودیم.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: براساس صحبت های انجام شده، مقرر شد مشکل 4 هزار و 269 نفری که در رشته های پزشکی و پیراپزشکی پذیرفته شده اند، حل شود و با جایابی، ساماندهی شوند.خانه ملت

 

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی