به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی مطرح کرد: مدارس کشور خالی از نشاط و ورزش/ نباید از ورزش صبحگاهی در مدارس غافل شد

بیرانوندی مطرح کرد:

مدارس کشور خالی از نشاط و ورزش/ نباید از ورزش صبحگاهی در مدارس غافل شد.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در مدارس کشور هم جای خالی ورزش مشهود است و هم نشاط، بر ضرورت استفاده بهینه از فضا و امکانات موجود تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی،عضو شورای فرهنگ عمومی استانها درمجلس دهم در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت  با انتقاد از پایین بودن سرانه ورزشی در میان دانش‌آموزان گفت: دو مساله در این میان مطرح است؛ نخست اینکه امکانات لازم وجود ندارد و دیگر اینکه باور کافی به اهمیت این امر در میان مسئولان و مدیران آموزشی مشاهده نمی‌شود.

 نماینده مردم خرم‌آباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی افزود: در مدارس کشور هم جای خالی ورزش مشهود است و هم نشاط؛ اگر این باور به وجود آید که حتی در کلاس درس هم می‌توان چند حرکت نشاط انگیز ورزشی انجام داد، از وضع موجود و با امکانات فعلی می‌توان به حداقل‌ها رسید.

چند حرکت متناسب بدنی و کششی در کلاس می‌تواند معجزه‌گر و نشاط‌آور باشد؛ ضمن آنکه نباید از ورزش صبحگاهی غافل شد

وی با بیان اینکه کسی توقع ندارد از مسیر ورزش در مدارس به ورزش حرفه‌ای رسید، ادامه داد: ما از حداقل‌ها هم بی بهره‌ایم؛ با وجود آنکه امکانات به اندازه کافی وجود ندارد، می‌توان با اراده و تعامل از وضع موجود بهره کافی را برد.

 حیاط کوچک مدرسه‌ها مانع ورزش مدارس نشود

بیرانوندی تصریح کرد: برخی می‌گویند مدرسه‌ها حیاط کوچکی دارد ولی اگر اراده کافی وجود داشته باشد، می‌توان در کلاس درس هم حرکات ورزشی انجام داد؛ یک مربی ورزشی و چند حرکت متناسب بدنی و کششی نه تنها می‌تواند معجزه‌گر و نشاط‌آور باشد بلکه آسیب‌های فیزیکی را از دانش‌آموزان دور می‌کند؛ ضمن آنکه نباید از ورزش صبحگاهی در مدارس غافل شد.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: البته بدیهی است که برای تقویت ورزش مدارس باید بر افزایش سرانه ورزش در مدارس و زیرساخت‌ها تمرکز شود؛ لذا برای تحقق چنین برنامه‌ای، استفاده از فضاهای بلااستفاده آموزشی باید در دستور کار قرار گیرد و از آنجا که آموزش و پرورش این فضاهای آموزشی بلااستفاده را نمی‌تواند واگذار کند، باید با برنامه‌ریزی لازم این فضاها با تغییر کاربری به مکان ورزشی و تجاری تبدیل شوند.

 

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی