به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی: ارتباط کم والدین با مدارس تحت تاثیر عوامل فرهنگی

 

بیرانوندی:

ارتباط کم والدین با مدارس تحت تاثیر عوامل فرهنگی

 

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس معتقد است که عوامل فرهنگی در کم بودن ارتباط والدین دانش آموزان با مدارس نقش بسزایی دارند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمد بیرانوندی،عضو کمیسیون آموزش مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم حضور پر رنگ خانواده ها در محیط مدرسه و رفع موانع آن گفت: متاسفانه بسیاری از خانواده ها به لحاظ فرهنگی از ارتباط با مدارس سرباز می زنند که باید با برگزاری جلسات در مدرسه برای آنها، موضوع ارتباط والدین دانش آموزان با مدرسه روشنگری و بر اهمیت آن تاکید شود.  

 

مانعی بر سر ارتباط والدین با مدارس وجود ندارد

 

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه موانعی بر سر ارتباط اولیا و مربیان وجود ندارد؛ چه آن دسته از مدارسی که از شیوه های نوین برای ارتباط با والدین استفاده می کنند و چه آن دسته  از مدارسی که به شیوه های سنتی و دستی ارتباط برقرار می کنند، اما مشکل اصلی بعد فرهنگی این موضوع است که باید روشنگری شود.

 

لزوم پیگیری دائم وضعیت تحصیلی دانش آموزان توسط والدین آنها

 

وی ادامه داد: برخی از والدین بسیار پیگیر وضعیت تحصیل فرزندانشان هستند و دائما با مدیر و معلمان مدارس در ارتباط هستند ولی برخی از والدین نیز وضعیت تحصیلی فرزندانشان آنطوری که شایسته است، پیگیری نمی کنند؛ بلکه بر این پندار هستند که فرزندانشان کاملا تحت نظر مدرسه هستند و نیازی به پیگیری نیست؛ بنابراین باید به این نکته توجه داشت که والدین وظیفه دارند همواره از وضعیت تحصیلی فرزندانشان در محیط های آموزشی همانند مدرسه با خبر بوده و اگر مشکلی وجود داشته باشد برای حل مشکلات به مدارس کمک کنند.

 

دو بال مدرسه و خانواده لازمه تربیت دانش آموزان

 

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: باید خانواده ها به این نکته واقف باشند که تربیت فزندانشان نیازمند دو بال تربیتی مدرسه و خانواده است و اگر یکی از این بالها آسیب ببیند، بطور قطع ایجاد مشکل می کند؛ لذا انتظار می رود که خانواده ها در مسیر تربیت فرزاندشان حمیت  و جدیت بیشتری از خود نشان دهند و مدارس را در راه تعلیم و تربیت یاری کنند.

 

با برگزاری جلسات توسط مدارس در خصوص نقش والدین در تربیت دانش آموزان روشنگری شود

 

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: مدارس وظیفه دارند با برگزاری نشست هایی در خصوص ارتباط والدین دانش آموزان با مدرسه ، روشنگری در این خصوص صورت دهند و تلاش کنند در این جلسات، جایگاه انجمن اولیا و مربیان در مدارس را تقویت کرده و بیش از پیش بر نقش خانواده در تربیت بهتر دانش اموزان تاکید کنند.

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی