به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی: تسریع در ایجاد سازوکارهای حذف کنکور توسط آموزش و پرورش

 

بیرانوندی:

تسریع در ایجاد سازوکارهای حذف کنکور توسط آموزش و پرورش

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش موظف است سازوکار حذف کنکور را سریعا تعیین و اجرایی نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمد بیرانوندی،عضوکمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری‌ خانه ‌ملت در خصوص تبلیغات گسترده کلاس های آمادگی کنکور در کشور با توجه به قانون حذف کنکور گفت: متاسفانه سازو کاری که بتواند کنکور را بطور کلی از سیستم سنجش و گزینش حذف کرد، در کشور ایجاد نشده است لذا این وضعیت سبب بوجود آمدن این سطح از تبلیغات درباره کنکور در کشور شده است.

قانون حذف کنکور؛ هر ساله بصورت تدریجی و مرحله به مرحله

نماینده مردم خرم آباد وچگنی  در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون در خصوص حذف کنکور صحبت از حذف تدریجی دارد بدین معنا که هر ساله از تاثیر کنکور در انتخاب دانشجو کم شده و بر تاثیر نمرات دانش آموزان در پایه متوسطه دوم افزوده شود، ولی متاسفانه این اقدام نیز در آموزش و پرورش نیز رخ نداد.

نظام آموزشی جدید معادلات حذف کنکور را پیچیده کرد

وی ادامه داد: نظام تحصیلی جدید بسیاری از معادلات حذف کنکور را پیچیده کرد و سبب شد که این فرایند نیز دچار توقف شده یا کند حرکت کند و حتی می توان گفت که تلاشی نیز از جانب آموزش و پرورش برای اصلاح شرایط صورت نگرفت؛ بنابراین شرایط موجود حذف کنکور را با اما و اگر مواجه کرده است.

سود های کلان برای مدافعان برگزاری کنکور 

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: شکی نیست که در برگزاری کنکور سراسری، افراد یا جریاناتی مخالف حذف کنکور باشند زیرا منافع زیادی از برگزاری کنکور سراسری عائد آنها می شود؛ زیرا هم اکنون کنکور در کشور منابع مالی فراوانی را جابجا می کند و صحبت از چندین هزار میلیارد است ، ولی علی القاعده باید طبق قانون، کنکور از سیستم سنجش و گزینش حذف شود.

لزوم تسریع در ایجاد سازوکارهای حذف کنکور توسط آموزش و پرورش

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطرنشان کرد: حذف کنکور عزم جدی مسئولان را می خواهد؛ لذا باید شرایط برای حذف آنها صورت بگیرد؛ چراکه قانون به روشنی بر آن تاکید دارد و وزارت آموزش و پرورش موظف است سازوکار حذف کنکور را سریعا تعیین و اجرایی نماید./

پایان پیام

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی