به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی:مؤسسات کنکور شفافیت مالی ندارند/ هنوز جایگزین مناسبی برای حذف کنکور نداریم

 

بیرانوندی:

مؤسسات کنکور شفافیت مالی ندارند/ هنوز جایگزین مناسبی برای حذف کنکور نداریم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از نبود شفافیت در حوزه فعالیت‌های مافیای کنکور، تصریح کرد: هنوز جایگزین مناسبی برای حذف کنکور نداریم و راه مبارزه با این مافیا یافتن جایگزین مناسب به جای کنکور است.

به گزارش پایگاه داطلاع رسانی دکترمحمد بیرانوندی،رییس کمیته آموزش وپرورش کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری‌ خانه ‌ملت با تأکید بر شفاف‌سازی عملکرد مالی مؤسسات و آموزشگاه‌های آموزشی و کنکور، تأکید کرد: قوانین و مقررات ما باید به نحوی باشد که این مؤسسات در برابر دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشند و عملکرد مالی آن‌ها نیز شفاف باشد.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر برخی از این مؤسسات آموزشی مجوز برگزاری کلاس‌های آموزشی دارند ولی در کنار برگزاری کلاس فعالیت‌های دیگری نیز انجام می‌دهند افزود: وزارت آموزش و پرورش نظارت مناسبی بر فعالیت این مؤسسات ندارد.

راه مبارزه با مافیای کنکور یافتن جایگزین برای کنکور است

وی ادامه داد: به طور کلی راه مبارزه با مافیای کنکور مسیر فعلی نیست و برای رویارویی با مافیای کنکور باید جایگزین مطلوب به جای کنکور پیدا کرد که هنوز با وجود الزامات قانونی به این مهم دست نیافته‌ایم.

بیرانوندی تصریح کرد: در واقع مافیای کنکور قدرت چندانی ندارد؛ البته نمیتوان منکر مقاومت‌های صورت گرفته در برابر قانون حذف کنکور اشاره نکرد ولی اگر جایگزین مناسب و جامعی به جای برگزاری کنکور وجود داشت، قطعا این مافیا قدرتی برای خودنمایی نخواهد داشت.

عضو فراکسیون امید مجلس با یادآوری اینکه قانون حذف تدریجی کنکور به خوبی اجرا نشده و امتحانات نهایی به نحوی نیست که بتوان آن‌ها ملاک برای ورود متقاضیان به دانشگاه قرار داد، افزود: کنکور در حال حاضر از سر ناچاری در نظام آموزشی کشور وجود دارد و این مسئله ناگزیر است.

گردش مالی مؤسسات کنکوری مشخص نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر رقم‌های مختلفی از گردش مالی مؤسسات و آموزشگاه‌های کنکوری اعلام می‌شود که با توجه به عدم شفافیت در این حوزه نمی‌توان رقم دقیقی برای آن مشخص کرد./

پایان پیام

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی