به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی مطرح کرد: تعطیلات زمستانی مدارس قریب الوقع نیست

 

بیرانوندی مطرح کرد:

تعطیلات زمستانی مدارس قریب الوقع نیست

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سه نهاد حاکمیتی به دنبال تعطیلات زمستانی مدارس هستند، به ۴ بسته پیشنهادی آموزش و پرورش در این خصوص اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی ،عضوکمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جدی شدن بحث تعطیلات زمستانی مدارس به سابقه بررسی آن در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گریزی زد و گفت: پیشنهاد تعطیلات زمستانی با چند رویکرد مختلف و از سوی چند دستگاه متعدد مطرح بود و در برخی موارد آموزش و پرورش بر این باور بود که به این وزارتخانه چه ربطی دارد بخواهد برای رونق گردشگری به دنبال تعطیلات زمستانی باشد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متولی دیگر این پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است، توضیح داد: مسئولان این حوزه معتقد بودند عملی شدن این پیشنهاد فرصتی ایجاد خواهد کرد که مردم بتوانند به خوبی از فصول مختلف سال برای تفریح و گردشگری استفاده کنند؛ ضمن آنکه فرصتی برای تجدید قوای نیروهای اداری و غیراداری خواهد بود و تلاش برای جاانداختن این نکته که ارزش و اعتبار زمستان برای رونق گردشگری کمتر از تابستان نیست.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: از منظری دیگر سازمان محیط زیست به دنبال این تعطیلات بود و استدلال می‌کرد با این کار می‌توان در بحث آلودگی هوا مدیریتی انجام داد و آن را در شهرها تقسیم کرد.

آموزش و پرورش 4 بسته پیشنهادی برای تعطیلات زمستانی تدوین کرده بود

 وی همچنین در ادامه به بسته‌های پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش برای تعطیلات زمستانی هم اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش حدود 3 یا 4 بسته پیشنهادی و با ذکر دلایل خاص برای این منظور داشت که چرا مدارس تعطیل باشد و تعطیلات چگونه باشد؛ البته کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون اصلی آن را بررسی کرد ولی به نتیجه مطلوب نرسید.

 بیرانوندی با بیان اینکه آموزش و پرورش در کشور ما نهاد حاکمیتی است و به شکل متمرکز اداره می‌شود، ادامه داد: تعطیلات زمستانی با وجود سه ماه فراغت تابستانی، تعطیلات ایام نوروز و این نکته که آغاز مدارس اول ماه مهر باشد، تعطیلات تابستانی را تحت تاثیر قرار می‌داد.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اگر قرار باشد کمیسیون اصلی این پیشنهاد دولت در مجلس، کمیسیون آموزش و تحقیقات باشد حرف و حدیث‌های زیادی روی آن وجود دارد و من آن را قریب الوقع نمی‌دانم./پایان پیام

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی