به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

ازنا دهستانی با قابلیت بخش شدن

 

ازنا دهستانی با قابلیت بخش شدن

دهستان ازنا یکی از بزرگترین دهستانهای استان با وجود داشتن پتانسیلهای گوناگون همچنان در محرومیت به سر میبرد و از مشکلات در زمینه های مختلف مواجه میباشد.   

 دهستانی با جمعیتی بالغ بر ده هزار نفر و دارا بودن ۳۳ روستا و برخوداری از شرایط اقلیمی منحصر به فردش می تواند به یکی از قطب های کشاورزی ،دامداری و گردشگری شهرستان خرم آباد تبدیل شود.  

کمبود زیر ساختها ، و مشکلات گوناگون که این دهستان سالهاست با آن دست و پنجه نرم میکند زیبنده مردم این ناحیه نمیباشد. تبدیل دهستان ازنا به بخش ازنا میتواند سبب جذب بودجه و حل بسیاری از مشکلات مردم این دهستان شود ،موضوعی که به یکی از مطالبه _های اصلی مردم در این منطقه تبدیل شده است.

مطالبه ای که دکتربیرانوندی نماینده مردم شریف خرم آباد و چگنی از ابتدای شروع دوران‌ نمایندگی در حال برطرف کردن موانع پیش رو برای برطرف شدن این مطالبه بر حق مردم ازنا می باشد.

پس از دیدار دکتر محمد بیرانوندی با دکتر جلالی مدیرکل دفتر تقسیمات وزارت کشور ، ایشان به همراه برخی مدیران دستگاه های اجرایی جهت ارائه گزارش مستقیم به مردم در مورد این مسئله و پیگیری سایر مشکلات اقدام به بازدید از بخش ازنا و برگزاری جلسه مستقیم با مردم نمودند.   

در این جلسه پس از ارائه گزارشی از آخرین پیگیری های دکتر محمد بیرانوندی برای بخش شدن دهستان ازنا و سایر اقدامات انجام شده،مشکلات این دهستان در حوزه های گوناگون مورد بررسی قرار گرفت و پیگیری های لازم جهت برطرف شدن آنها انجام شد .  برخی از این اقدامات عبارتند از :

۱-تخصیص شش میلیارد تومان منابع مالی از بودجه مخصوص نمایندگان حوزه انتخابیه شهرستان خرم آباد و چگنی برای تکمیل 

سد زیبا محمد .

۲-آغاز عملیات گاز رسانی به روستاهای دهستان ازنا (تا ابتدای تیر ماه سال جاری

۳-تعریض بیش از ۱۲ کیلومتر از جاده ازنا .

۴-حل مشکل آنتن دهی روستاهای دهستان ازنا (تا اواخر تابستان سال جاری

۵-پیگیری جهت رفع مشکل آب آشامیدنی برخی روستاهای دهستان ازنا.

۶-اجرای طرح هادی روستاهای دهستان ازنا توسط بنیاد مسکن.

۷-اجرای کانال های کشاورزی در روستاهای دهستان ازنا.

۸-انجام پیگیری از اداره کل راهداری استان جهت تکمیل جاده ارتباطی بین دهستان ازنا و بخش زاغه.

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی