به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی: طرح آمایش آموزش عالی قابلیت اجرا ندارد/ اساتید از طرح‌های وزارت علوم نگران هستند

 

بیرانوندی:

طرح آمایش آموزش عالی قابلیت اجرا ندارد/ اساتید از طرح‌های وزارت علوم نگران هستند

عضو کمیسیون آموزش مجلس اعتقاد دارد طرح آمایش آموزش عالی باید با بسترسازی‌های مناسب و بر اساس استانداردهای بین المللی اجرا شود و در شرایط کنونی قابلیت اجرا ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی،رییس کمیته آموزش وپرورش کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره طرح آمایش آموزش عالی و نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌ها گفت: بسیاری از طرح‌ها در وزارت علوم بصورت سلیقه‌ای و با نظر افراد اتخاذ می‌شود و برنامه‌ها محور نیستند و به همین دلیل باعث آسیب‌هایی می‌شود و چه در این دوره و چه در دوره‌های گذشته اهتمام جدی در این خصوص صورت نگرفته است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر وزارت علوم خواهان اجرای طرح آمایش آموزش عالی است، باید برنامه‌ای مشخص تعیین کند و سلیقه‌ای رفتار نکند که با رفتن وزیر این برنامه کنار گذاشته شود؛ به نظر می‌آید برنامه مشخصی وجود ندارد و نشست‌هایی که بتواند به حل این موضوع کمک کند، برگزار نشده است.

وی تاکید کرد: باید بسیاری از بسترسازی‌ها فراهم شود و برنامه‌ها در چارچوب استانداردهای بین‌المللی مشخص و تبیین شود، اما متاسفانه اینگونه مشاهده نمی‌شود و این طرح نیز مانند طرح‌های گذشته قابلیت اجرایی ندارد.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: در نشست‌هایی که با اساتید دانشگاه صورت گرفت، آنها نیز از طرح‌های موجود در وزارت علوم ابراز نگرانی کردند؛ وظیفه وزارت علوم و شخص وزیر باید مشاوره گرفتن از اساتید برتر و نمونه کشوری برای طرح آمایش آموزش عالی باشد که با کمک گرفتن از آنها و هم چنین اصحاب رسانه ، این طرح قابلیت اجرا شدن پیدا کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات آمادگی دارد برای این طرح، جلسات مشترکی را با وزرات علوم برگزار کند و جای امیدواری دارد که این طرح با بسترسازی‌های مناسب باعث ارتقای سطح کیفی دانشگاه‌ها و ارتقای جایگاه بین المللی آنها شود./پایان پیام


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی