به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

روایت بیرانوندی از انتقادات به فراکسیون امید: برخی نقدها از سر نا آگاهی است، باید در سال دوم به انتظارات مردم بیشتر توجه کنیم

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمد بیرانوندی، نماینده مردم خرم آباد و عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با اشاره به تشکیل هیات رییسه فراکسیون امید برای اجلاسیه دوم و انتقاداتی که از ابتدای کار این فراکسیون مطرح شده، تاکید کرد: به نظر می‌رسد منتقدان به‌طور کلی ۳ دسته هستند که باید به تفاوت انگیزه آن‌ها توجه کنیم.

بیرانوندی در توضیح این دسته بندی گفت: دسته نخست منتقدانی هستند که متعلق به اردوگاه اصلاحات یا فراکسیون امید نیستند، بلکه کسانی هستند که برای تضعیف انسجام فراکسیون حرف‌ها و نظرات‌شان را در به‌عنوان همراهان جریان اصلاحات بیان می‌کنند که درواقع این افراد، معاند هستند، نه منتقد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم خرم‌آباد خاطرنشان کرد: گروه دوم افرادی هستند که حقیقتاً دلسوز جریان اصلاحات و فراکسیون امید هستند اما متاسفانه اطلاعات کافی ندارند و ما نیز به‌دلیل شرایط خاص مجلس قادر به بیان همه مسائل نیستیم.‌ این افراد ناآگاه هستند اما هنگامی که در محافل و مجالس خصوصی شرایط را تشریح می‌کنیم، می‌بینیم این گروه دوم نیز به جد حرف ما را قبول دارند و نقدی دلسوزانه مطرح می‌کنند که برخی احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب خارج از مجلس شامل این دسته می‌شوند.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین در تشریح سومین گروه منتقدان جریان اصلاحات و این فراکسیون گفت: گروه سوم کسانی هستند که منصفانه انتقاداتی را مطرح می‌کنند و قاعدتاً بخشی از انتقادات‌شان نیز وارد است. درواقع گروه سوم منتقدانی هستند که اطلاعات کافی دارند و نقدی منصفانه وارد می‌کنند.

او در پاسخ به این سوال که مشکل اصلی کدامیک از انتقادات و منتقدان است، گفت: بی‌شک ۲ گروه نخست خواسته یا ناخواسته به روند کار فراکسیون و جریان اصلاحات آسیب وارد می‌کنند و صرفاً انتقادات و نوع نگاه گروه سوم است که می‌تواند راهگشا باشد و روند کار را اصلاح کند. اما در مجموع باید توجه داشته باشیم که انتقاد حق همه است و نمی‌توانیم دهان مردم و منتقدان را ببندیم بنابر این هر ۳ گروه حق بیان نظرات‌شان را دارند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم خرم‌آباد وچگنی در مجلس در پاسخ به سوالی درباره چالش‌های پیش‌روی فراکسیون امید در اجلاسیه دوم خاطرنشان کرد: معتقدم باید علاوه بر برنامه‌های سیاسی پیشین، به توقعات و انتظارات خاص مردم در سال جاری نیز توجه کنیم و این درحالی است که رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال حقیقتاً خواسته و مطالبه اصلی مردم است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: بر این اساس لازم است وزرا و مسئولان مربوطه را به فراکسیون دعوت کرده و مطالبات منطقه‌ای و گروهی را به اطلاع مسئولان برسانیم و در این راستا پیگیری کنیم.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین خاطرنشان کرد: از طرفی مطالبات سیاسی مردم را نیز پیگیری خواهیم کرد. به هر حال اعضای فراکسیون اولاً در جریان جزئیات این خواسته‌ها هستند و علاوه بر آن، این مسائل را مطالبات خود می‌دانند.

 بیرانوندی در پایان تصریح کرد: با این همه لازم است با رویکردی منطقی مطالبات را پیگیری کنیم. ما تجربه تندروی را داریم و می‌دانیم این روند به نتیجه نمی‌رسد. مسئله این نیست که اعضای فراکسیون کمتر از سایر اصلاح‌طلبان و نیز بدنه اجتماعی دغدغه داشته باشند. اما ما به‌دنبال این نیستیم که اخگروار یک روشنایی ببخشیم و بعد خاموش شویم، بلکه خواستار روشنایی‌بخشی مداوم هستیم./پایان پیام

منبع:پایگاه خبری فراکسیون امید


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی