به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

نشست هیات رئیسه فراکسیون امید با رئیس‌جمهور برگزار شد

 

استقبال روحانی از مشورت و همفکری با گروه‌های همسو/ تاکید فراکسیون امید و رئیس جمهور بر توجه به مطالبات جامعه

سخنگوی فراکسیون امید مجلس گفت: رئیس جمهور بر ضرورت توجه مطالبات جامعه و مشورت با گروه‌های همسو تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی ،  سخنگوی فراکسیون امید مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نشست عصر (چهارشنبه ۲۸ تیرماه) هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس با رئیس‌جمهوری درباره نحوه تشکیل کابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: این نشست با حضور رئیس، اعضای هیات رئیسه، اعضای کمیته تعامل فراکسیون امید و همچنین اعضای فراکسیون در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پیرامون تعامل برای تشکیل کابینه دوازدهم برگزار شد.

این نماینده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای فراکسیون امید مجلس مطالب مورد نظر خود درباره نحوه چینش کابینه دوازدهم را مطرح کردند، گفت: توجه به انتظارات انتخاباتی ۲۴ میلیون نفری که به آقای روحانی رای دادند، از جمله مطالبی بود که در این جلسه مطرح شد.

وی افزود: یکی از موضوعات مهمی که مورد تاکید قرار گرفت، درخواست از رییس‌جمهور برای انتخاب کابینه‌ای گفتمانی برخاسته از رای ۲۴ میلیونی به عنوان مهمترین پشتوانه سیاسی رئیس جمهور روحانی بود.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس ادامه داد: انتظار فراکسیون امید این است که کابینه باتوجه به شرایط متفاوت دولت یازدهم و دوازدهم تغییرات حداکثری داشته باشد و این موضوع به رئیس جمهور نیز منتقل شد.

بهرام پارسایی با اشاره به اینکه میزان رای به دست آمده برای رئیس جمهور روحانی در دو انتخابات اخیر متفاوت بوده و فضای مجلس نهم و دهم نیز تغییر کرده است، متذکر شد: مجلس دهم با رویکردی متفاوت شکل گرفته و شرایط را برای اعمال تغییرات لازم در کابینه برای رئیس جمهور روحانی در انتخاب کابینه گفتمانی مساعد کرده است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش ارزیابی کابینه فعلی به صورت خصوصی در اختیار رئیس جمهور روحانی قرار گرفت و بر لزوم تاثیر این ارزیابی در انتخاب یا عدم انتخاب وزرا تاکید شد.

وی ادامه داد: آقای روحانی در سخنانی بر این مسئله پافشاری کرده و به اهمیت نظرخواهی از گروه‌ها و جریان‌های همراه و همسو اشاره کرد، همچنین شاخص‌های مدنظر فراکسیون امید براساس شرایط سیاسی و اقتصادی کشور در مورد انتخاب وزرای جدید ارائه شد و علاوه بر آن با تاکید بر اهمیت حقوق شهروندی، بر لزوم تشکیل کابینه دوازدهم بر پایه نگاه و رویکردی فراجنسیتی، فراقومیتی و فرامذهبی تاکید شد. همچنین عنوان شد که لازم است این کابینه با حضور زنان و جوانان به عنوان بخش مهمی از جامعه تشکیل شود.

پارسایی همچنین با اشاره به درخواست فراکسیون امید برای تشکیل سازمان حقوق شهروندی گفت: در این جلسه همچنین بر لزوم تداوم انسجام ایجادشده در انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه تاکید شد؛ چراکه شاهدیم برخی خواسته یا ناخواسته سعی در ایجاد اختلال در این انسجام دارند.

وی افزود: آقای روحانی اعتقاد دارند این انتخابات، یک انتخاب رقابتی بود و مردم میان دو نوع رویکرد و نگاه سیاسی، یکی را انتخاب کردند و کسی نمی‌تواند منکر این مسئله باشد.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس ادامه داد: آقای روحانی همچنین بر لزوم توجه به مطالبات جامعه تاکید کرده و گفتند که از مشورت و همفکری با گروه‌ها و افراد همفکر و همسو استقبال می‌کند و این نظرات را در چینش کابینه دخیل خواهد کرد. رییس‌جمهور بر اهمیت همراهی و همکاری مجلس و دولت نیز تاکید و در این راستا به برخی پیچیدگی‌ها و چالش‌های پیش‌رو در انتخاب کابینه اشاره کردند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس در پایان با ارزیابی مثبت از نشست فراکسیون امید با رئیس‌جمهور گفت: آقای روحانی تاکید ویژه داشتند که کابینه در سطح قابل قبولی در راستای انتظارات جامعه دچار تغییر و تحول خواهد شد. آقای روحانی به دنبال انتخاب وزرایی توانمند هستند که هم از توانایی لازم برخوردار باشند و هم جوابگوی انتظارات و مطالبات ۲۴ میلیون رای گفتمانی باشند و در عین حال به‌گونه‌ای انتخاب شود که در جریان اعطای رای اعتماد در صحن به مشکل برنخورند. به نظر می‌رسد شاهد تغییرات قابل قبولی در کابینه خواهیم بود./پایان پیام

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی