به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

سیزده نوروز ،پرچم آینده ای سبز

 

هم دیاران ،خوبان روزگار،اهالی گرانمایه شهر و تبارم بهار هر لحظه اش ،شادباش و تبریکی همراه خود دارد. روز سیزدهم که در تقویم به نام طبیعت ثبت شده است ،همه ما به رسم نیاکانی که این آبادانی و سرسبزی را از دوستی شان با طبیعت داریم ،گروه گروه به ملاقات خرمی  درخت و سبزه و گل می رویم و سنت ایرانی را زنده می کنیم.
چه خوش است که این محیط زیبا ،از بلوط های بخشنده که ریه های تنفس منطقه ما هستند ،تا گل وگیاهی که به آن خرم و آباد هستیم ، به نوازش و احترام رفتار کنیم. 
این سرزمین ،مادر ماست . مردم با فرهنگ ما می توانند ،درآنچه مادر زمین و خاک آسیب دیده است ،کار آبادانی را از سر گیرند. فرزندان این خاک باید میراث خدادادی این دیار را حفظ کنند. 
روز طبیعت ،می تواند زمان پیمان بستن جمعی ما باشد که از این مادر مهربان انسان ،حمایت کنیم. مساله توریسم از زیر بناهای پرکشش این دیار مهربان خواهد بود. سرمایه توریسم ،همین خاک و درخت و گل است و البته انسانی که با طبیعت مهربان است و با بلوط ها خوش رفتاراست ،بی شک میزبان خوب و اطمینان بخشی برای هموطنان و گردشگران خواهد بود. از همه عزیزانم می خواهم که آتشی بی مهار در جنگل ها رها نسازند و در بازگشت از  طبیعت زیبا ،زباله ای به جا نگذارند. این احترام به طبیعت در بسیاری ازما هست ،اما به سبب آسیب های سالهای اخیر طبیعت ،باید خواهش بیشتری برای مراعات حال طبیعت کرد.
ایده خرم آباد زیبا ،همه زیر ساخت های لازم را دارد. امیدوارم تصویر هم دیاران در کنار آثار تاریخی و فرهنگی خرم اباد ،موجی از زیبایی را در پایان این روز ارسال کند. 
تصویری که از دیارمان، ا
زلبخندها و زیبایی های آداب و ادب و تاریخ و فرهنگمان است ،در خور آنچه این دیار باید احترام دنیا را برانگیزد ،فعلا نیست.

جبران کوتاهی ها جز با کار فرهنگی  مداوم  و بی خستگی میسر نخواهد شد. بی واسطه ترین  کار فرهنگی شاید پیغام تصویر سرزمین و مردمان ما باشد. 
باید تلقی یک شهر و دیار با طراوت ،با امید و امن و زیبا را به دنیا فرستاد.
من نیز با شما و در کنار شما ،در این شهر زیبای باستانی ،روز طبیعت را به امید فردایی روشن و پرامید گرامی می دارم و لبخند و ارامش مردمم را آرزومندم.
 دکتر محمد بیرانوندی کاندیدای دهمین دوره مجلس در حوزه خرم آباد و دوره چگنینظرات کاربران

 1. Avatar
  1395/01/13

  ساقی گل و سبزه بس طربناک شده ست / دریاب که هفته‌ی دگر خاک شده ست می نوش و گلی بچین که تا در نگری / گل خاک شده ست و سبزه خاشاک شده ست (با آرزوی روزی شاد در کنار طبیعت)

 1. Avatar

  سبزه رو از سفره بگیر / ماهی را با خودت بیار وقتشه بیرون بزنیم / سیزدهمین روز بهار با تشکر از متن زیبای شما وموفقیت ،سلامتی برای دکتر محمد بیرانوندی ومردم شریف خرم اباد

 1. Avatar

  امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزی قرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگیتان سکه اش برکت عمرتان،سبزیش طراوت و شادابی دلتان ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به شما هدیه دهد سیزده بدر مبارک . . .

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی