به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی ایران

10اردیبهشت ،12فروردین دیگری خواهد شد.
12فروردین یکی از روزهای ماندگار  ومهم در تاریخ ایران عزیز تا همیشه خواهد درخشید.
12فروردین،روز آری به جمهوری اسلامی است روز نه به استبداد، روز انتخاب مردم است ، روز مردم است.
در 12 فروردین 1358 ثمره ی مبارزات ضد سلطنتی،شعار استقلال ،آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی با آرای 2/98درصدی ملت بزرگ ایران استقرار یافت.در این روز ملت ایران ساختار سیاسی ،اجتماعی را تغییر دادند و به پاسداشت این تغییر بزرگ ،12 فروردین روز جمهوری اسلامی نام گرفت.
جمهوری اسلامی شکل نوینی از نظامهای حکومتی است که تلاش می کند با الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام الگوی زندگی جدیدی درعرصه اجتماعی و سیاسی بشر امروزی ارائه دهد تا بر اساس آن نیازهای مادی و معنوی انسان توئمان فراهم شود.
از نظام جمهوری به «حکومت مردم بر مردم» تعبیر می شود و «جمهوریت» در نظام حکومتی نشان دهنده نقش مردم در تشکیل و استمرار آن است به طوری که مردم با حضور در صحنه‌های مختلف علاوه بر مشارکت در تعیین سرنوشت خویش خواسته‌های خود را از حکومت مطالبه می‌کنند.
معنی لغوی «جمهوریت» یعنی حکومت برخواسته از مردم و یا همان دمکراسی می باشد .انتخاب جمهوری اسلامی از طرف امام(ره) بر اساس خواست مردم بود که در همه ی تظاهرات‌ها یکپارچه استقلال آزادی و جمهوری اسلامی را فریاد می‌کشیدند.
بر این اساس اصل جمهوریت و اسلامیت اصل جدا ناپذیر در نظام حکومتی ایران است که برای تثبیت، استمرار و تداوم آن شهیدان زیادی تقدیم شده است.
«آزادی» از دیگر شعارها و خواسته‌های ملت ایران در ایام انقلاب بود که با استقرار جمهوری اسلامی شکل عملی به خود گرفت و قشرهای مختلف با حضور درتمام صحنه‌ها آزادانه به خواسته‌های خود جامه عمل پوشانده و در تعیین سرنوشت خود مشارکت می‌کنند.
«استقلال» بعد دیگری از نظام جمهوری اسلامی ایران است،حفظ استقلال هزینه‌هایی در برداشته و دشمنان این مرزوبوم با طراحی توطئه‌های مختلف ازجمله جنگ تحمیلی، ترور شخیصت‌های سیاسی، تحریم اقتصادی و... و درنهایت ایجاد موانع و دشمنی در دست یابی به فناوری صلح آمیز هسته‌ای سعی در خدشه دار کردن استقلال ملت هوشیار ایران عزیز دارد.ملت ایران در آغاز دهه چهارم استقرار «استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی»
در7  اسفند 94 ثابت کردند که همیشه هوشیار ودر صحنه اند و برای اصلاح وضیعت موجود ،باید به پای صندوق های رأی بروند و به همه ی دشمنان و موانع "نه " بگوید و برای پیشرفت ، توسعه ، آزادی ، استقلال ،برای جمهوری اسلامی به اصلاحات آری بگوید.
10 اردیبهشت 95 تبلور 12 فروردین 58 می باشد.

مردم آگاه و اندیشمند خرم آباد هوشیار به میدان خواهند آمد و با انتخاب دکتر بیرانوندی به اصلاح وضعیت موجود آری خواهند گفت و در راه هموار قدم خواهند گذاشت و ثابت خواهند کرد که از انتخاب های اشتباه گذشته بسیار آموخته اند.
همه با هم برای اصلاح وضیعت موجود ٰبرای بزرگداشت و تاکید دوباره بر جمهوری اسلامی ،12 فروردین 58را 10 اردیبهشت  95 تکرار خواهیم کرد.

محمد بیرانوندی کاندیدای دهمین دوره مجلس در حوزه خرم آباد و دوره چگنی

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی