به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای گفت: احداث راهن دورود- خرم اباد، مصداق اقتصاد مقاومتی درلرستان است

 

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس گفت: احداث راهآهن دورود خرمآباد، مصداق اقتصاد مقاومتی در لرستان است.

دکتر محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان اظهار کرد: یکی از مشکلات لرستان موضوع زیرساختها بوده که خوشبختانه دولت در سال 94 توجه ویژه به آن داشته است.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های استان باید در کمترین زمان ممکن و با تزریق اعتبارات به موقع ایجاد و تکمیل شوند، ادامه داد: راهآهن بروجرد دورود خرمآباد باید در حداقل زمان ممکن و با سرعت اجرا شود.

بیرانوندی تاکید کرد: برای محقق شدن اینگونه پروژهها باید جهادگونه تلاش کرده و موانع را مرتفع و ایده را محقق کرد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: راهآهن دورود، بروجرد به خرمآباد و اندیمشک بعد از سه سال تعطیلی با حجم سرمایه‏گذاری قابل قبول توسط قرارگاه خاتم فعال شده است.

بیرانوندی با بیان اینکه 1360 نفر در راه آهن دورود–خرم‌آباد مشغول به کار هستند، افزود: یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی در لرستان احداث زیرساخت‌ها بوده و این راه‌آهن یکی از این آنهاست.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در لرستان در حال بسترسازی و اجرای زیرساختها هستیم، اظهار کرد: نیاز است مسئولان برای اجرای این پروژه در دل مردم امید ایجاد کنند.

وی خواستار پرداخت مطالبات صاحبان اراضی تملک شده برای راه آهن دورود – خرم‌آباد شد و گفت: لرستان استانی است که از نعمت‌های خدادادی فراوانی برخوردار است و یکی از ثروتمندترین استانهای کشور محسوب میشود اگرچه از این نعمت نتوانستهایم استفاده کنیم و به نوعی فرصتسوزی شده است.

بیرانوندی یادآور شد: توقع داریم یک ردیف مستقلی در بودجه برای لرستان در نظر گرفته شود تا بتوانیم بخشی از کاستی زیرساختها در استان را جبران کنیم.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس تصریح کرد: لرستان یکی از استانهای محروم است که نیازمند توسعه راهها به ویژه حمل و نقل ریلی است تا در زمان، صرفهجویی، تصادفات کاهش و ایمنی راهها افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: حتی اگر فرودگاههم توسعه یابد به اندازه راههای ریلی در استان موثر نخواهد بود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اولویت توسعه لرستان، خطوط ریلی و راهآهن است،  گفت: این راهآهن راهی به سوی توسعه لرستان بوده و مطالبه بحق مردم است.

وی افزود: دولت باید برای استان‌هایفاقد ریل و صنعت فکری اساسی کند، از طریق خطوط ریلی بیشترین کالاو مسافر حمل می‌شود و ایمنی آن بالاست.

بیرانوندی بیان کرد: چنانچه لرستان روزانه دارای ۵۰ پرواز و چهارخطه‌های مطلوب باشد، اما ریلی نداشته باشد، به توسعه نمی‌رسد.
نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی