به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

پیام دکتر محمد بیرانوندی به مناسبت هفته محیط زیست

 

نماینده مردم شریف خرم آباد و دوره چگنی در مجلس  شورای اسلامی با بیان این مطلب که محیط زیست از اولویت های دولت دکتر روحانی است گفت :از آنجا که حفظ محیط زیست در تمامی دولتها و جوامع امروزی بعنوان یک نیاز ضروری محسوب میشود از این رو توجه ویژه به محیط زیست استان بخصوص شهر خرم آباد و دوره چگنی را در اولویت برنامه های خود قرار خواهم داد

     دکتر محمد بیرانوندی اظهار داشت "بدون محیط زیست و طبیعت زندگی معنا و مفهومی ندارد لذا همگی باید در راستای حفظ محیط زیست پیرامون خود تلاش نماییم.

   این فعال محیط زیست تصریح کرد:پروردگار متعال نعمتهای بیشماری از جمله خاک حاصلخیز ،جنگلهای غنی ،آبشارها و رودهای خروشان و .....به این استان ارزانی داشته که باید مردم ما شکرانه این نعمات را  با پاسداشت و حفظ و حراست از این سرمایه های الهی بجای آورند.

 

   وی افزود:دو گونه سمندر لرستانی و " ماهی کورغار" اندمیک و مختص به استان لرستان است که بعضا ما شاهد قاچاق سمندر لرستانی به سایر استانها و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس هستیم که تهدیدی جدی برای محیط زیست استان و انقراض این گونه با ارزش محسوب می شود.  

  نماینده مردم شهر خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی بیان داشت :عطر گیاهان دارویی و رقص مراتع در بادهای بهاری ،بلوط های تنومند و کبک های رنگ به رنگ هشتادپهلو ،کل و بز سفیدکوه (سلاطین صخره ها)همه و همه گواه بر تنوع گیاهی و جانوری این دیار هستند. 

 این فعال محیط زیست خطاب به مردم گفت :دیگر وقت آن رسیده تا شکارچیان ما اسلحه ها را بر زمین نهاده و بجای لذت بردن از لحظه جان دادن یک موجود، دوربین به دست فرزندان این سرزمین داده تا زیبایی های طبیعت و چشمان زیبای پلنگ هشتاد پهلو را از نزدیک به نظاره بنشینند تا قدر داشته های طبیعتمان را دانسته و به آنها افتخار کنند.

 دکتر محمد بیرانوندی گفت:خوشبختانه طی سالهای اخیر با تلاش مجدانه محیط بانان و جنگلبانان دلسوز این دیار و از همه مهمتر تلاش های بی وقفه و عاشقانه تشکلهای زیست محیطی بدون اندکی چشمداشت موجب شده تا فرهنگ زیست محیطی در بین عموم مردم استان وبخصوص شهر خرم آباد نهادینه شود اما با این وجود برای حفظ و حراست از سرمایه های طبیعی دیارمان باز هم جای کار بسیار است.                   

وی افزود:مطمئنا در مجلس شورای اسلامی تمام توان خود را در راستای حمایت از محیط زیست کشور و بخصوص محیط زیست سرزمین مادری خواهم گذاشت تا دینم را به محیط زیستی که از آن لذت کافی و وافی را می برم ادا کنم                                   

    این فعال محیط زیست در خصوص بیماری زوال بلوط که همچون سرطان بر پیکره درختان بلوط این دیار و استانهای غربی ریشه دوانیده اظهار داشت: بیماری زوال بلوط بزرگترین معضل زیست محیطی استان لرستان و حتی غرب کشور می باشد که در صدد هستیم تا با مساعدت نمایندگان استان لرستان و حتی غرب کشور این معضل را با بهره گیری از متخصصان این حیطه پیگیری نماییم تا جان دوباره به بلوط های بیمار و نالان و افسرده زاگرس دمیده شود.

  لازم به ذکر است دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی بنا به دغدغه و اشاعه فرهنگ زیست محیطی در اقدامی نمادین چندین قطعه کبک که از متخلفین کشف و ضبط گردیده بود را در دل طبیعت رهاسازی نمود.

نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی