به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی مطرح کرد: پیشنهاد کمیسیون آموزش مجلس برای تخصیص اعتبار به اجرای فاز دوم رتبه‌بندی و پرداخت مطالبات فرهنگیان در بودجه ۹۶

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس، سهم آموزش و پرورش در بودجه۹۶ را بسیار بد توصیف کرد و از پیشنهاد این کمیسیون برای تخصیص اعتبار به اجرای فاز دوم رتبه‌بندی و پرداخت مطالبات فرهنگیان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی، نماینده مردم خرم‌آباد وچگنی  در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضعیت بودجه آموزش و پرورش در بودجه96 گفت: وضعیت بودجه آموزش و پرورش بسیار بد است؛  دولت در بودجه96 برای آموزش و پرورش نیز مانند سایر دستگاه‌ها 10درصد افزایش بودجه را درنظر گرفته است در حالیکه با توجه به هزینه‌های فراوان در بحث پاداش بازنشستگان و بدهی‌های دیگر، قطعاً بودجه بخش آموزش و پرورش در بودجه96 کفاف نمی‌دهد.

نماینده مردم خرم‌آباد وچگنی  در مجلس شورای اسلامی در مورد اقدامات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در زمینه بهبود وضعیت بودجه سال آتی آموزش و پرورش تصریح کرد: کمیسیون آموزش با مسئولین آموزش و پرورش نشست‌های تخصصی برگزار کرده و در آن پیشنهادهایی را برای بهبود بودجه آموزش و پرورش داده که اگر در تلفیق و هم صحن رای نمایندگان را داشته باشیم قطعاً بودجه آموزش و پرورش می‌تواند نسبت به گذشته بهبود یابد؛ ضمن آنکه از نمایندگان توقع داریم در جلسات تلفیق و صحن این وضعیت را بهبود ببخشند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه۹۶، در مورد پیشنهادهای ارائه شده افزود: مهمترین پیشنهاد برای اجرای فاز دوم رتبه‌بندی معلمان و پرداخت مطالبات دیرینه فرهنگیان است. ضمن آنکه سعی شد پیشنهادهایی ارائه شود که حداقل جوابگوی نیازهای روزانه و سالانه آموزش و پرورش باشد.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: نیازها را پیش از اینکه به آنها رسیدگی شود در بوق و کرنا نکنیم که فرداها اگر نتوانستیم مطالبات را برآورده کنیم، معضل و مشکل ایجاد شود چراکه نارضایتی به دنبال دارد./پایان پیام

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی