به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

بیرانوندی نماینده مردم خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:سیر علمی نزولی در جامعه با گسترش مدرک تقلبی/ پایش مدارک علمی صورت بگیرد

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد متاسفانه تب مدرک‌گرایی در کشور رو به گسترش است و همین امر یکی از عوامل ایجاد زمینه باندهای سودجو در حوزه جعل مدارک علمی تلقی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی ،رییس کمیته اموزش وپروش کمیسیون اموزش وتحقیقات مجلس دهم درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت ضمن ابراز نگرانی از جعل مدارک علمی در کشور و وجود باندهای متخلف فعال در این زمینه، گفت: متاسفانه تا زمانی که در این حوزه، عطش سیراب ناپذیر برای دریافت مدارک تحصیلی وجود داشته باشد، افراد متخلف برای سودجویی اقدام به جعل مدارک علمی خواهند کرد که به نوعی دزدی علمی به حساب می آید.

نماینده مردم خرم آباد  وچگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستگیری اخیر اعضای یک باند بزرگ جعل مدرک تحصیلی در کشور، اظهار کرد: باید اذعان کرد که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متولی اصلی شناسایی متخلفان این عرصه به حساب می‌آید اما نباید نقش مهم قوه قضائیه در برخورد قاطع با متخلفان و جاعلان را فراموش کرد.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از جعل مدارک علمی در کشور باید نظارت مستمر و مداوم توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شود، ادامه داد: زمانی که پایش مدارک علمی صورت بگیرد، دیگر شاهد جعل مدارک و دزدی علمی نخواهیم بود؛ بنابراین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سازوکار مناسبی را برای نظارت مستمر تبیین کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه متاسفانه تب مدرک‌گرایی در کشور وجود دارد و همین امر یکی از عوامل ایجاد زمینه باندهای سودجو در حوزه جعل مدارک علمی تلقی می شود، تصریح کرد: باید نظام شایسته سالاری در کشور رایج شود تا بتوان از بروز تخلفاتی علمی جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه جعل مدارک علمی موجب بروز آسیب در حوزه آموزش عالی کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: جامعه علمی کشور با وجود افرادی که دارای مدارک تقلبی هستند، قطعا ضرر خواهد کرد و از نظر علمی روند نزولی طی خواهد زیرا این مهم موجب بروز حس تبعض بین تحصیل‌کنندگان واقعی با افراد سودجو می شود./پایان پیام

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی