به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

افق های امید آفرین یک نطق تاریخی

 

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی  به نقل از نشریه خبری- تحلیلی بلوطستان چهاردهم مهرماه نودوپنج بود که صدای بااقتدار، شجاعانه و رسای نماینده ی اصلاح طلب و حامی دولت تدبیرو امید لرستان درصحن مجلس شورای اسلامی ایران طنین افکن شد.

دراین نطق کوتاه 5 دقیقه ای جزنشانه گیری و معرفی افق ها به شکلی تیتروار، چیزی نمی توان گفت و از حق نگذریم افق های بلندی مطرح شد.نطق کوتاه دکتر بیرانوندی توانست بغض درگلوماسیده ی دیرسالیان مردم لرستان را بشکند.
گرامی داشت یاد و نام نامی سالارشهیدان و همه ی شهیدان راه شرافت انسانی و اسلامی و تاکید برمنطق روشن و مبین حسینی افق معنوی این نطق کوتاه بود.
دکتربیرانوندی “رییس کمیته ی آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ایران” است در آغاز نطق کوتاه خود ، روزجهانی معلم (5 اکتبر) را به معلمان سراسر جهان و ایران تبریک گفت و برای آنان بهترین ها را آرزو کرد و این، خود یکی از افق های زیبای صنفی این نطق کوتاه بود.
توصیه دکتربیرانوندی به سردمداران جهان، برای رعایت حقوق انسانی و پرهیزاز ستیزوخشونت و “جنگ تمدن ها” و حرکت به سمت “گفتگوی تمدن ها و فرهنگ ها”و تعامل و همزیستی مسالمت آمیز انسان ها، جان کلام و افق جهانی این نطق کوتاه بود.
دکتربیرانوندی توصیه نمود ایرانیان مسلمان اختلاف ها درنوع نگاه به مسایل سیاسی -فکری رابه رسمیت بشناسند و دراین هنگامه ی حساس که گرداگرد ایران را افراط و واگرایی فراگرفته است قدری مهربانانه تر همدیگر را صدا بزنند و دعوت نمود مانند زنجیر پولادین به هم پیوسته شوند و به سمت همگرایی و اتحاد حرکت کنند و این افق ملی نطق کوتاه دکتربیرانوندی بود.دکتربیرانوندی با اشاره به سخن بسیارارزشمند “مقام معظم رهبری” که درتوصیف مبارزه ی دلاوران لرستانی درفرازی تاریخی فرمودند:
مردم لرستان جواهرند و رزم آنان درجبهه های جنگ بیش از آن که شنیدنی باشد دیدنی است..”به شکلی مودبانه و دردمندانه در واگویه ای ادیبانه خطاب به مقام معظم رهبری گفتند:
رهبرا! فقر، تنگدستی، محرومیت و بیکاری جوانان لرستان بیش از آن که شنیدنی باشد دیدنی است” و این هم افق عاطفی این نطق کوتاه بود.دکتربیرانوندی دراین نطق کوتاه سرفصل های مهمی را بیان کرد سرفصل هایی که هرکدام می تواند دربرگیرنده ی افق های نازه ای از پیگیری مطالبات مردم لرستان محسوب شود.
“…
آنگاه که جوانان لرستان درجبهه های دفاع از شرافت و ناموس و وطن سینه را دربرابرگلوله های سرخ دشمن سپرمی کردند مقسمان اعتبارات دولتی دراندیشه ی سرمایه گذاری دولتی دراستان های امن کشور بودند و بعداز جنگ سهم لرستان شد سرزمینی خالی از واحدهای تولیدی و صنعتی و جوانانی که درخیابان ها پرسه می زنند و این افق منطقه ای این نطق ماندگاربود.افق محلی و طلایی نطق کوتاه دکتربیرانوندی آنجا بودکه گفت:”.. نه تنها هیچ صنعتی پس از انقلاب دراین سرزمین بنا نشد بلکه به بهانه ی طرح کوچک سازی دولت، خرده صنایع پیش از انقلاب رانیز به شخصیت های حقوقی و حقیقی که برای نابودی آمده بودند واگذارکردند…!”
صدای رسا و مقتدر و حماسی دکتربیرانوندی صدای اصلاح طلبان نسل دوم انقلاب بود که امروز به شکلی زیبا، صمیمی و ملموس با دغدغه های مردم هوای تازه ای را درریه های جوانان لرستان به جریان انداخت ، نهال هایی ازامید در دل ها کاشت و افق های نوینی از مطالبه گری دیپلماتیک با زبانی لین و مودب به روی مردم گشود!صدای دکتربیرانوندی از حنجره ی اصلاح طلبان نسل دوم انقلاب بیرون آمد این صدا بوی آزادگی، صداقت، شفافیت، عشق به ایران و اسلام می دهد.
زبان دکتربیرانوندی نشانه ای از افراط و تندخویی و یا تملق و چاپلوسی ندارد!زبان دکتربیرانوندی الگویی از یک گفتمان حقیقت طلب، مطالبه گر و روشنگرانه درعین حال ساده و بی تکلف و مودبانه است.حجم بازتاب این نطق کوتاه دربین لایه های گونه گون اجتماعی جامعه ی لرستان به ویژه شبکه های اجتماعی دنیای مجازی نشان ازبروز بودن و تازه بودن افق های این نطق کوتاه دارد.

 به قلم علی گودرزیان

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی