به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس :افزایش ضریب سختی‌کار در حقوق معلمان مدارس خاص الزامی است/ تعداد مدارس استثنایی نباید زیاد شود

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تدریس در مدارس دارای شرایط خاص، کاری طاقت‌فرسا و سخت تلقی می‌شود از این رو می‌توان با افزایش ضریب سختی کار در حقوق آنها، بخشی از زحمات این معلمان را جبران کرد.  

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی ، سخنگوی کمیسیون آموزش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه تدریس در مدارس استثنایی کاری طاقت‌فرسا و سخت  تلقی می‌شود، گفت: اگرچه معلمانی که در مدارس استثنایی فعالیت می‌کنند، امکان تدریس و فعالیت در مدارس عادی را نیز دارند اما به دلیل عشق و علاقه نسبت دانش آموزانی که چندمعلولیتی هستند، وقت و توان خود را صرف تعلیم و تربیت این دانش آموزان می‌کنند.

 این نماینده در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه باید برای تثبیت حضور معلمان در کلاس‌های چندپایه چندمعلولیتی، اوتیستیک و غیره، فوق‌العاده‌های مادی مناسبی در نظر گرفته شود، اظهارکرد: یکی از مواردی که تاثیر بسزایی در افزایش علاقه مندی برای تدریس و آموزش در مدارس استثنایی دارد، افزیش ضریب سختی کار است که این امر باید برای معلمان این مدارس در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه البته نباید فراموش کرد که افزایش ضریب سختی کار اقدامی در راستای کاهش سختی‌ها و تقدیر از کوشش معلمان چنین مدارسی است، ادامه داد: بر همگان واضح است که معلمان کلاس‌های چندپایه چندمعلولیتی و معلمان دانش آموزان اوتیستیک برای ارائه آموزش با سختی مواجه هستند و ارزش کارشان از سایر معلمان متفاوت است.

 میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه باید تلاش شود دانش آموزانی که معلولیت دارند در کنار سایر دانش آموزان قرار بگیرند، خاطرنشان کرد: نباید چنین مدارسی توسعه یابند بلکه این دانش آموزان باید با واقعیت‌های زندگی آشنا شوند و در این میان با قرار گرفتن در کنار سایر افراد توانمندی‌های خود را افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به تازگی از تلاش نظام آموزشی کشور به منظور افزایش ضریب سختی کار سه گروه معلمان اول دبستان، معلمان کلاس‌های چندپایه چندمعلولیتی و معلمان دانش آموزان اوتیستیک خبر داده است./

پایان پیام

 


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی