به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

تاکید سخنگوی کمیسیون آموزش بر حمایت جدی از نخبگان

 
سخنگوی کمیسیون آموزش با تاکید بر لزوم حمایت جدی از نخبگان توسط دستگاه‌های اجرایی گفت: متاسفانه آنگونه که باید به این افراد بها داده نمی‌شود؛ در حالی اگر دستگاه‌های اجرایی از آنها استفاده کرده و حمایت کنند جایی برای فرار مغزها وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی به نقل ازخبرگزاری خانه ملت؛ سخنگوی کمیسیون آموزش با تاکید بر این که کمیسیون آموزش قطعا موضوع و مسائل نخبگان را با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری مورد بررسی قرار می‌دهد گفت: پیش از این نیز معاون رئیس جمهوری در حوزه علمی و فناوری در جلسه کمیسیون حضور داشته و صحبت‌هایی مقدماتی درباره‌ی نخبگان و مسائل پژوهشی و فناوری انجام شده است.

وی درباره‌ی افزایش مهاجرت نخبگان از کشور اظهار کرد: در خصوص واژه و اصطلاح نخبه متاسفانه تعریف واحد در تمامی سازمانها وجود ندارد و باید در این رابطه به یک توافق کلی برسیم.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: متاسفانه تعاریف مختلفی از نخبه در جامعه وجود دارد و هر سازمان بر اساس دیدگاه‌ها و رویکرد خود به آن توجه می‌کند، ممکن است یک دستگاه معتقد باشد که هر کسی در دانشگاه مدرکی بالاتر از کارشناسی داشت، نخبه است یا ملاک کارهای پژوهشی باشد.

این نماینده در مجلس با تاکید بر حمایت جدی از نخبگان صرف نظر از آمار و ارقامی که ارایه می‌شود گفت: دستگاه‌های اجرایی باید از این افراد و جایگاه و شان آنها حمایت کنند. در واقع مراکز پژوهشی، دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی باید از این افراد استفاده کرده و آنها را در راس قرار دهند. اگر این گونه باشد جایی برای فرار مغزها وجود ندارد.

میرزاده خاطر نشان کرد: مشکلات اینجاست که به این افراد بها داده نمی‌شود و علت هم این است که آن جایگاه علمی و پژوهشی که باید به دست آورند تعریف نشده است.

به گزارش ایسنا؛ وی در پایان اظهار کرد : برای نگه داشتن این افراد باید در انتخاب‌ها و پست‌های سازمانی جایگاهشان تعریف شود. اگر این گونه شود کمتر شاهد این اتفاقات خواهیم بود.


نظرات کاربران

  1. Avatar
    1395/06/24

    با عرض سلام و احترام، نخبگان علمی برای خدمت واقعی جامعه به امکانات و تسهیلات کافی در کار و ایجاد شرایط مناسب زندگی نیاز دارند و پست و مقام نمیخواهند.

  1. Avatar
    1396/02/15

    با سلام اینجانب مربی پیش دبستانی هستم که از سال ۸۸ بکار مشغولم اما هنوز به بهانه عدم نیاز آموزش وپرورش از حق التدریس کردن من وتعداد دیگری از مربیان امتناع کرده خواستم ب بدانم آیا طرح جدید نمایندگان در مورد استخدام بدون آزمون حق التدریس ها شامل ما هم می شود . با تشکر فراوان

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی