به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

دریافت وجه از دانش آموزان برای تامین هزینه‌های مدارس تخلف است/ غفلت برخی مدیران نسبت به کیفیت آموزش

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی ،عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دغدغه این روزهای والدین برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس، گفت: متاسفانه در هر سال ماجرای اخذ وجه از والدین مطرح می شود؛ موضوعی که علی رغم برخوردهای وزارت آموزش و پرورش با مدیران متخلف، هنوز هم ادامه دارد.

 این نماینده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخوردهای مسئولان عرصه تعلیم و تربیت باید بازدارنده باشد تا از بروز و تکرار تخلفات جلوگیری کند، اظهار کرد: به عنوان مثال باید مجوز تاسیس مدرسه غیرانتفاعی که اقدام به اخذ پول بیش از تعرفه مشخص شده از سوی وزارت آموزش و پرورش می کند لغو شود و بعد تخلف انجام شده به والدین اعلام شود؛ با چنین اقدامی دیگر برخی از مدیران فکر تخلف هم نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه دریافت وجه اجباری به نوعی تحمیل هزینه به خانواده ها تلقی می شود، ادامه داد: متاسفانه مبالغ دریافتی با عناوین مختلفی مانند کمک های داوطلبانه، همیاری و غیره اخذ می شود که اصلا اقدام مناسبی نیست.

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدیران به دلیل کمبود سرانه و تامین هزینه های اداره مدارس اقدام به اخذ وجه از والدین دانش اموزان می کنند.

سلیمی با تاکید بر اینکه چندی پیش موضوعاتی مانند واگذاری حیاط مدارس برای بهره برداری به عنوان پارکینگ و غیره به منظور تامین هزینه ها مطرح شد که جای تامل دارد، گفت: اگر فضای مازادی وجود داشته باشد می توان از آن برای درآمدزایی بهره برداری کرد ولی محل تعلیم و تربیت نباید کاربری اش تبدیل به سایر موارد مانند پارکینگ و غیره شود.

 نماینده مردم محلات و دلیجان خاط نشان کرد: وقتی مدیران به دنبال درآمدزایی باشند و ذهنشان درگیر تامین هزینه قبض آب، برق و غیره شود، افزایش کیفیت آموزشی در مدارس مورد غفلت قرار می‌گیرد./پایان پیام


نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی