به پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم شریف خرم اباد وچگنی در مجلس شورای اسلامی خوش امدید.

نمایندگان انتقاد کردند: راه استخدام معلمان از دانشگاه فرهنگیان نمی‌گذرد

 

اگرچه قانون می‌گوید نیروی معلمی لازم برای تدریس در مدارس باید از طریق جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان تأمین شود، اما نمایندگان مجلس معتقدند نبود برنامه‌ریزی مناسب و عدم توجه به اهمیت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان، نتوانسته این مهم را به درستی محقق کند.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است دانشگاه فرهنگیان نتوانسته به حد مطلوب دست یابند لذا برنامه‌های این دانشگاه نیاز به بازنگری جدی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمد بیرانوندی ،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن انتقاد از وضعیت فعلی تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان، گفت: مدت زمان زیادی از اداره دانشگاه فرهنگیان با سرپرست می‌گذرد و این موضوع، مانعی بر سر راه برنامه‌ریزی بلند مدت و رسیدن با جایگاه مطلوب در این دانشگاه است.

نماینده مردم خرم‌آباد ودوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روند جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان روال درستی ندارد و این موضوع آسیب بزرگی برای بدنه آموزشی در آینده محسوب می‌شود، اظهار کرد: اولین خروجی دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جاری به بدنه آموزش و پرورش اضافه می‌شوند و تأثیر مثبت آموزش تخصصی معلمان مشخص خواهد شد؛ از این رو باید بر اساس نیاز بدنه آموزشی کشور دانشجو در دانشگاه فرهنگیان جذب شود.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دانشگاه فرهنگیان، اعضای هیأت علمی مناسبی جذب نشده‌اند و در این زمینه روال شایسته‌ای وجود ندارد، تصریح کرد: این دانشگاه در حال طی کردن دوران گذار است؛ از این رو نتوانسته به حد مطلوب دست یابند لذا برنامه‌های این دانشگاه نیاز به بازنگری جدی دارد.

وی ضمن بیان اینکه رهبر انقلاب نسبت به اهمیت دانشگاه فرهنگیان سخنان زیادی مطرح کرده‌اند و این امر نشان‌دهنده لزوم توجه جدی مسئولان به منظور سیاستگذاری صحیح در این دانشگاه است، ادامه داد: خوشبختانه گروه ارزیابی عملکرد در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد از این رو مسئولان باید بدون هیچ تعارفی گزارش شفافی از عملکرد دانشگاه ارائه دهند تا بتوان نقاط ضعف را در برنامه‌ریزی‌های آتی برطرف کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان باید از امکانات رفاهی مناسب مانند خوابگاه و محیط آموزشی مجهز برخوردار باشند زیرا دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان نسل آینده را تربیت خواهند کرد و نقش پررنگی در دستیابی به جایگاه برتر علمی در کشورمان دارند./پایان پیام
نظرات کاربران

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی